Helsinki – jakie miejsca warto zobaczyć? Punkty na mapie warte odwiedzenia!

Helsinki jakie miejsca warto
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Finlandia kojarzy się nam zapewne z zaśnieżonym krajobrazem i zimowym klimatem. Nie oznacza to jednak, że także w lecie nie ma tam wartych odwiedzenia miejsc.

Helsinki – jakie miejsca warto zobaczyć? Jeśli doceniamy sztukę, ciekawą atrakcją będzie zapewne zwiedzanie muzeum sztuki Ateneum. Jest to zarazem największy tego typu ośrodek kultury, jaki powstał w tym skandynawskim kraju. Muzeum, za którego projekt odpowiada architekt Theodor Höijer, powołano do życia w 1888 roku. Budowla swoim wykonaniem nawiązuje zresztą do zaczerpniętej z antyku nazwy. Jednym z jej elementów jest podobizna bogini Ateny. Co do kolekcji dzieł jaka znajduje się w Ateneum, obejmuje ona nie tylko artystów pochodzących z Finlandii takich jak choćby Hugo Simberg. Zwiedzający mogą podziwiać też obrazy takich tuzów światowego malarstwa jak Vincent Van Gogh czy Marc Chagall. Wizyta w helsińskim muzeum stwarza więc świetną okazję do podróży przez dzieje fińskiego, ale też europejskiego malarstwa.

Ważnym elementem stolicy Finlandii jest też dawna twierdza obronna Suomenlinna, co można po prostu tłumaczyć jako Twierdza Fińska. Dawna budowla o charakterze obronnym znajduje się na zamieszkałych wyspach leżących na terytorium Helsinek. Ci spośród turystów, którzy chcą zwiedzić twierdzę, mogą wygodnie dotrzeć tam, korzystając z rejsów promem. Dziś budowla ma duże znaczenie dla kulturalnego dziedzictwa kraju. Warto wiedzieć, że oprócz zwiedzania jej wnętrz, na terenie Suomenlinny znajduje się również aż sześć różnych muzeów. Główną ekspozycją jest z kolei ta, która przedstawia między innymi dzieje samej twierdzy oraz tego, jakie wydarzenia historyczne miały w niej miejsce. Budynek helsińskiej twierdzy został również w 1991 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Helsinki – jakie miejsca warto zobaczyć?

Jeśli natomiast zdarzy nam się zmęczyć całodniowym zwiedzaniem miasta, Helsinki posiadają również piękny park Kaivopuisto. W momencie swego powstania, które przypada na XIX wiek, park pełnił funkcję uzdrowiska. Obecnie jest to miejsce, gdzie wielu mieszkańców i turystów może rozkoszować się pięknem nieco surowej skandynawskiej przyrody i urokliwych widoków. Dodatkową atrakcją zlokalizowaną na terenie parku, jest także obserwatorium astronomiczne.

ZOBACZ:  Co się dzieje na zgrupowaniu Miss Polski 2020 i Miss Polski Nastolatek 2020?

Stałym punktem niemal każdej wycieczki jest próbowanie lokalnych specjałów lub zakupów pamiątek. Nie inaczej może być pewnie w przypadku Helsinek. W takim wypadku warto mieć przy sobie trochę gotówki. Dobrym sposobem na jej wymianę może być kantor online. To rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, by samemu wybrać się do kantoru. Tutaj wystarczy tylko paroma kliknięciami wybrać odpowiednią kwotę. Następnie podajemy adres do wysyłki, a cały proces kończy opłacenie transakcji przelewem. Teraz czekamy tylko na przesyłkę z gotówką. Może być dostarczona na adres domowy lub jeśli tak wygodniej, do punktu odbioru. Pieniądze można będzie odebrać na przykład w najbliższym kiosku Ruchu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by osobiście odebrać pieniądze w kantorze. Taki wariant będzie oczywiście całkowicie bezpłatny.

Nasz punkt wymiany walut – kantor Gdynia Tavex posiada w swojej ofercie ponad 60 walut z całego świata, dostępnych zawsze od ręki, a także oferuje nowoczesną metodę wymiany walut online.

(artykuł sponsorowany)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x