Przejdź do treści

Helmet zapowiada album „LEFT”!

Helmet LEFT
Fot. kadr z teledysku Helmet - Holiday

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Helmet to zespół założony w Nowym Jorku pod koniec lat 80-tych. Grupa wdarła się na scenę muzyczną dzięki charakterystycznej mieszance alternatywnego metalu, post-hardcore’u i punka. Dziś Helmet zaprezentował koncertowy klip do utworu „Holiday”, który zapowiada nowy album „LEFT”.

Helmet to zespół prowadzony przez enigmatycznego i niezwykle utalentowanego frontmana, Page’a Hamiltona. Stał się znany ze swoich miażdżących kości riffów, prowokujących do myślenia tekstów i sekcji rytmicznej, która może wstrząsnąć każdymi fundamentami.

Podczas gdy inne zespoły przychodziły i odchodziły, Helmet pozostał niezmienną siłą, nieugiętą w tworzeniu muzyki. Tym, co odróżnia Helmet od innych zespołów, jest ich zdolność do adaptacji i ewolucji bez poświęcania swojej wyjątkowej tożsamości. W erze ulotnych trendów i muzyki jednorazowego użytku Helmet nigdy nie zrezygnował ze swojego brzmienia ani artystycznej integralności.

Muzyka Helmet rezonuje zarówno z długoletnimi fanami, którzy śledzą ich poczynania od samego początku, jak i z nowymi słuchaczami spragnionymi autentycznego, bezkompromisowego rocka. Ich występy na żywo wprawiają publiczność w zachwyt i są świadectwem nieprzemijającej mocy.

Nowy album Helmet, „LEFT”, oznacza ich wielki powrót do studia po siedmioletniej przerwie. To dźwiękowe arcydzieło, zmiksowane i wyprodukowane przez uznanego Jima Kaufmana. Zmasterowane przez 20-krotnego zdobywcę nagrody Grammy, Howiego Weinberga (Beastie Boys, Nirvana, Smashing Pumpkins i wielu innych), umacnia pozycję Helmet jako jednego z najbardziej wpływowych zespołów alternatywnego amerykańskiego rocka.

Helmet tworzą: gitarzysta i wokalista Page Hamilton, perkusista Kyle Stevenson, gitarzysta Dan Beeman i basista Dave Case. Album „LEFT” ukaże się 10 listopada i będzie dostępny jako CD, czarny winyl i transparentny winyl. Nowy album Helmet to najbardziej elegancki i wyrazisty dźwiękowy atak roku!

HELMET – Holiday:

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx