Hell’s Kitchen 7. Zobacz kto wygrał w finale!

Hells Kitchen 7 finał
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

Jarek Gruda został triumfatorem 7. edycji kulinarnego programu „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”. 27-letni właściciel foodtrucka, o ksywie „Jajo”, swoimi umiejętnościami i stylem bycia zyskał sympatię nie tylko wymagającego szefa kuchni Mateusza Gesslera, ale i wszystkich uczestników. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzca otrzymał także 100 tysięcy złotych oraz staż w jednej z restauracji Mateusza Gesslera.

„Nie trać wiary w marzenia, zbyt wiele jest do stracenia” – podsumował swoje zwycięstwo Jarek Gruda, który już kilka lat temu zamierzał wziąć udział w „Hell’s Kitchen”. „Jesteś duszą artystyczną, masz odwagę ryzykować, ale przede wszystkim zaskakiwać, a do tego masz ogromne serce. Jesteś nową jakością gastronomii w tym kraju, ponieważ masz szacunek do gościa i innych ludzi, którzy pracują z Tobą w kuchni” – chwalił zwycięzcę Mateusz Gessler.

Drugie miejsce zajęła 37-letnia Anna Anklewicz, dla której program też był szansą na spełnienie marzeń. Wcześniej miała otworzyć własną restaurację, ale pożar pokrzyżował te plany. Wybór najlepszego szefa kuchni był piekielnie trudny. Jak przyznał Mateusz Gessler, oboje finaliści pokazali talent, pracowitość i kreatywność. Oceniane było ich podejście do pracy, ludzi i produktów, to, jak radzą sobie w momentach kryzysu i jak zarządzają zespołem. „”Piekielna kuchnia” ma ogromną renomę na świecie i w Polsce, dlatego poprzeczka zawieszona była bardzo wysoko. Zdecydowałem się prowadzić „Hell’s Kitchen”, bo nie tylko kocham gotować i karmić gości, ale przede wszystkim kocham tę adrenalinę. Chyba moje powołanie jest takie, żeby uczyć kolejnych kucharzy miłości do gotowania” – podsumował Mateusz Gessler.

Podczas ogłoszenia werdyktu, emitowanego na żywo na antenie Telewizji Polsat, w studiu pojawili się pozostali uczestnicy programu – Osi Ugonoh, Julia Oleś, Marcin Rybak, Igor Łubkowski, Karolina Stolarska-Bigos, Michał Kurczewski, Ina Rybarczyk, Hubert Jabłoński, Maciej Adamczyk i Kamil Krupicz – oraz goście specjalni, m.in. Sylwia Madeńska, Piotr Mróz, Karolina Szostak, Adam Borowicz. W roli prowadzącego wystąpił Krzysztof Ibisz.

ZOBACZ:  Joanna Kurowska z Fundacją ZASP wspiera Artystów ze Skolimowa

Finał programu „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”

Przypomnijmy, że W 7. edycji do rywalizacji stanęła czternastka kulinarnych pasjonatów. W trakcie kilku tygodni uczestnicy przeszli szkołę gotowania i szkołę życia. Do ostatniego odcinka awansowała czwórka najlepszych kucharzy: Anna Anklewicz, Hubert Jabłoński, Jarek Gruda i Kamil Krupicz. Rywalizacja w odcinku finałowym podzielona została na dwa etapy. Najpierw uczestnicy musieli przystąpić do blind testu, czyli rozpoznawania składników z zasłoniętymi oczami. Kolejnym zadaniem było przygotowanie dowolnego dania głównego kuchni włoskiej. Po półfinale, na placu boju została dwójka uczestników, pomiędzy którymi rozegrała się walka o zwycięstwo, czyli Anna Anklewicz oraz Jarek Gruda. Tradycyjnie do finałowego odcinka, jako pomocnicy szefów kuchni, zostali zaproszenie wszyscy uczestnicy programu.

Jarek Gruda Hells Kitchen
Jarek Gruda, fot. Niemiec/AKPA

Anna Anklewicz Hells Kitchen
Anna Anklewicz, fot. Niemiec/AKPA
Mateusz Gessler Jarek Gruda
Mateusz Gessler, Jarek Gruda, fot. Niemiec/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx