Przejdź do treści

Headie One i Drake prezentują „Only You Freestyle”

Fot. kadr z teledysku Headie One x Drake - Only You Freestyle

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Headie One i Drake wydali wspólny singiel „Only You Freestyle”, wyprodukowany przez M1 On The Beat.

Oczekiwana współpraca londyńczyka i rapera z Toronto była poprzedzona wydanymi przez Drake’a drillowymi singlami takimi jak: „War” i „Demons” z jego ostatniego albumu „Dark Lane Demo Tapes”. Drake już jakiś czas temu wyraził w social mediach swoje uznanie dla Headiego. Artysta w przeszłości współpracował z licznymi reprezentantami brytyjskiego grime’u takimi jak: Dave, Loski, Giggs, czy Skepta.

Kolaboracja „Only You Freestyle” wynikła w naturalny sposób – Headie zaproponował Drake’owi współpracę poprzez Instagram. Po nagraniu swojej zwrotki wysłał ją Drake’owi razem z podkładem.

Headie One x Drake – Only You Freestyle:

Headie One x Drake – Only You Freestyle

Musiałem dać z siebie wszystko, szczególnie na kawałku z jednym z najlepszych drillowych artystów na świecie… A co tam – z najlepszym drillowym artystą na świecie! – powiedział Drake.

Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Nathana Jamesa Tetteya, który poprzednio stworzył klipy do między innymi: „Both”, „18HUNNA”, czy „Rose Gold”. Wideo nagrane w Londynie i Toronto ukazuje raperów wraz z ich ekipami na zamglonych parkingach.

Headie One zadebiutował w 2014 roku mixtapem „Headz or Tails”, a później wydając serię albumów z RV’ym. Zaczynając w brytyjskim podziemiu, Headie One wspiął się po szczeblach kariery i został czołowym artystą UK drillu. W kwietniu Headie wydał eksperymentalny mixtape „GANG”, we współpracy z producentem Fredem. W projekcie wzięli udział tacy artyści, jak FKA twigs, Jamie xx, Sampha, Octavian, czy Slowthai. „GANG” zyskał uznanie licznych magazynów w tym: Crack, NME, Pitchfork, Dazed, Loud & Quiet i innych. Twórczość Headiego zgromadziła już 60 milionów odtworzeń. W zeszłym roku artysta zagrał na Glastonbury, a jego utwór „Both” stał się jego radiowym hitem w Wielkiej Brytanii.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx