Przejdź do treści

Hanna Banaszak wraca po długiej przerwie i zapowiada album

Hanna Banaszak / fot. Archidiecezja Łódzka YouTube

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Hanna Banaszak prezentuje pierwszy singiel zapowiadający album „Stoję na tobie ziemio”. Pierwszy utwór nosi taki sam tytuł jak album, który ukaże się 7 lipca nakładem Agora Muzyka.

Tak o nowym wydawnictwie mówi sama artystka: „Wszystko zaczęło się od „Nienawiści”, wstrząsającego wiersza pani Wisławy Szymborskiej. To było około 10 lat temu. Zainspirowana tym mądrym tekstem, postanowiłam nagrać płytę opowiadającą o człowieku. Pracę nad krążkiem rozpoczęłam dość dawno, ale w pewnym momencie, zajęta koncertami i innymi planami, odłożyłam go. Minęło kilka lat. Wróciłam do tego materiału w momencie, gdy świat wyraźnie zaczął się zmieniać. Nagle mój dawny pomysł zyskał na aktualności.

Od zawsze patrzyłam na ludzkość ze smutkiem, jak na gatunek niereformowalny. Boli mnie szeroko pojęte okrucieństwo świata, więc chciałam o tym opowiedzieć swoim własnym, muzycznym językiem. Uruchomiłam w sobie wyobraźnię na temat różnych gatunków muzycznych, związanych z kulturą miejsc, do których odnoszę się w utworach. Nie posiłkowałam się żadnym wzorcem. Wszystko wzięłam z głowy. Z zapamiętanych rytmów i brzmień, które przez lata obcowania z wieloma muzycznymi gatunkami, zostały w mojej pamięci i muzycznej wyobraźni”.

Hanna Banaszak – Stoję na tobie Ziemio:

Hanna Banaszak – Stoję na tobie Ziemio

Album „Stoję na tobie Ziemio” zawiera 12 autorskich kompozycji Hanny Banaszak do wierszy i tekstów Wisławy Szymborskiej, Witolda Gombrowicza, Tadeusza Różewicza, Josepha Brodsky’ego, Wojciecha Młynarskiego i Doroty Czupkiewicz oraz autorstwa samej artystki. Premiera albumu „Stoję na tobie Ziemo” już 3 lipca.

Płytę można zakupić w przedsprzedaży na kulturalnysklep.pl

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również: