Gwiazdy na pokazie mody Anny Kubisz “Moda na recykling 2”. Ida Nowakowska, Katarzyna Cichopek, Magda Bereda i inni

Moda na recykling
Ida Nowakowska, Katarzyna Cichopek, Magda Bereda, fot. AKPA

OBSERWUJ NAS:

W czwartek odbył się drugi pokaz mody projektantki Anny Kubisz zatytułowany “Moda na recykling”. Na pokazie pojawiło się wiele gwiazd z bardzo oryginalnych strojach.

Na najnowszym pokazie Anny Kubisz pojawiły się m.in.: Ida Nowakowska, Katarzyna Cichopek, Magda Bereda, Marcela Leszczak, Paulina Sykut-Jeżyna, Olga Borys, Tamara Gonzalez Perea, Monika Zamachowska, Anna Powierza i Maja Frykowska.

Pokaz mody, który odbył się w warszawskim kinie Elektronik, zorganizowała Europejska Platforma Recyklingu. Był to jednocześnie Wielki Finał 2 edycji projektu edukacyjno-ekologicznego “Moda na recykling”. Wszystkie kreacje zaprojektowała Anna Kubisz, artystka, fotografka i wielka orędowniczka recyklingu. Gwiazdy zaprezentowały stylizacje, w których wykorzystano aluminiowe opakowania do telewizorów, płytki komputerowe, taśmy filmowe, kable i innych elektroodpady.

“Moim głównym celem było uświadomienie ludziom, żeby elektroodpadów nie wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci. Zwracamy na to uwagę, w, mam nadzieję, fajny, kreatywny sposób czyli robienie ubrań z wykorzystaniem tych elementów” – powiedziała Anna Kubisz.

Kreatywnej projektantce w tworzeniu modowych dzieł pomagały zdolne dzieci i młodzież z różnych rejonów Polski, m.in. Lidzbarka, Pabianic, Kazimierza Dolnego, Konstancina – Jeziornej, Pruszkowa i Buska – Zdroju. “Recykling staje się modny. Na szczęście. Nie miałam żadnych wątpliwości, aby wystąpić w tym pokazie mody i wesprzeć tę akcję. Sama ciągle uczę się ekologicznego podejścia do życia. I pragnę, aby moja córka była proekologiczna” – powiedziała Olga Borys.

Moda na recykling

“Wydałam wojnę plastikowi już kilka lat temu i staram się nie kupować nic, co jest w plastikowym opakowaniu. Jest to trudne, bo ciężko jest, np. kupić mleko inaczej niż w plastikowej butelce, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni” – powiedziała Anna Powierza, która wystąpiła w białej sukience ozdobionej kablami.

“Na pokazie wystąpiłam w dżinsowej kurtce, która została ozdobiona fragmentami ze starych komputerów i telefonów. Wyglądała fantastycznie. Na co dzień jestem wielką fanką recyklingu, wspieram wszelkie akcje promujące, uczę też mojego synka ekologicznego podejścia do życia” – powiedział Marcelina Leszczak.

ZOBACZ:  Summer Camp - na Wybrzeżu powstał najbardziej imprezowy dom w Polsce!

Najefektowniejsza kreacja – sukienka z folii od telewizorów, którą zaprezentowała Paulina Sykut-Jeżyna, została wystawiona na aukcji internetowej.

Czym jest “Moda na recykling“? Są to stroje stworzone z elektroodpadów prezentowane przez gwiazdy polskiego showbiznesu. Pokaz Anny Kubisz powstał w celu edukacji i informowania o elektroodpadach oraz ich wpływie na środowisko. Czwartkowe wydarzenie poprowadzili Maja Frykowska i Conrado Moreno. Przybyli goście mogli również obejrzeć występ Magdy Beredy.

Moda na recykling
Paulina Sykut-Jeżyna, fot. Kurnikowski/AKPA
Moda na recykling
Tamara Gonzalez Perea, fot. Kurnikowski/AKPA
Moda na recykling
Ida Nowakowska, fot. Kurnikowski/AKPA
Moda na recykling
Katarzyna Cichopek, fot. Kurnikowski/AKPA
Moda na recykling
Magda Bereda, fot. Kurnikowski/AKPA
Moda na recykling
Marcela Leszczak, fot. Kurnikowski/AKPA
instagram.com/anna_kubisz
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x