Przejdź do treści

Gwałciciel z Wrocławia w serialu dokumentalnym „Będziesz następna!”. Już od 20 października w Viaplay!

Gwałciciel z Wrocławia
Fot. Viaplay

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Reportaże i seriale dokumentalne z gatunku „true crime” cieszą się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie od wielu lat. Najnowsza polska produkcja dokumentalna Viaplay pt. „Będziesz następna!’” to historia odrażających czynów popełnionych przez nieuchwytnego sprawcę, który napadał i gwałcił mieszkanki Wrocławia i okolic.

W 2010 roku jego ataki gwałciciela z Wrocławia nasiliły się na tyle, że policja powołała specjalną grupę pościgową. Wreszcie we wrześniu 2010 roku udało się pojmać przestępcę. Kim był? W jaki sposób przez lata udawało mu się unikać schwytania? Dlaczego tak długo bezkarnie polował na kobiety? Skazany przez lata prowadził pamiętnik, gdzie zapisywał szczegóły swoich wstrząsających zbrodni. W trzyodcinkowym serialu „Będziesz następna!” przedstawiciele organów ścigania oraz eksperci starają się odpowiedzieć na te i wiele innych, niełatwych pytań związanych z tą sprawą. Premiera serii dokumentalnej „Będziesz następna!” już 20 października na Viaplay!

Niepozorny, konsekwentny, nieuchwytny

Nieuchwytny przez lata gwałciciel znany jako Andrzej Ś. nie przerażał swoją aparycją. Śledczy określają go jako niepozornego, a wręcz ciapowatego. Pozory lubią jednak mylić. W rzeczywistości mężczyzna jest jednym z najbardziej przerażających seryjnych gwałcicieli w historii Polski. Całe dnie spędzał na obserwacji terenów wokół kolejowych szlaków, działek i odludnych miejsc Wrocławia. Był cierpliwy i skrupulatny w typowaniu przyszłych ofiar. Schemat zbrodniczego i brutalnego działania czerpał z amerykańskich seriali kryminalnych. Gwałcił w rękawiczkach, terroryzował swoje ofiary, przebierał się i palił swoje ubrania. Nie zostawiał żadnych śladów i przez lata grasował niczym duch, siejąc postrach wśród kobiet.

Zapiski zbrodni bez cenzury

Nieuchwytny przez wiele miesięcy gwałciciel był recydywistą. Mężczyzna wyszedł z więzienia zaledwie kilka miesięcy wcześniej i niemal od razu wrócił na drogę przestępstwa. Wszystkie swoje zbrodnie oraz przemyślenia skrupulatnie zapisywał w notesach, które policja znalazła podczas przeszukania jego domu. Jego notatki brzmią wręcz przerażająco. „Bóg zwalnia mnie z grzechu gwałtu i zabójstwa” to jeden z ostatnich wpisów. „Zatrzymując go, prawdopodobnie uratowaliśmy komuś życie” – podkreślają policjanci.

W swoim pamiętniku gwałciciel opisał blisko 100 gwałtów, ostatecznie w akcie oskarżenia znalazło się 18, ponieważ nie wszystkie ofiary zgłosiły się na policję. Został skazany na piętnaście lat pozbawienia wolności. Mężczyzna opuści zakład karny już niebawem, w 2025 roku, o przedterminowe wyjście może starać się już w 2024 r.

Znakomici eksperci i śledczy

Przez kryminalne wątki historii wrocławskiego gwałciciela, widzów serialu prowadzi reporterka śledcza Iza Michalewicz – wrocławianka, laureatka nagrody Grand Press 2011, finalistka nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2015, autorka szeregu reportaży i książek. Znaczącą część serialu stanowią żywe wspomnienia policjantów oraz pani prokurator, którzy ruszyli w pościg za tajemniczym oprawcą.

Remigiusz, Artur i Wojtek to niezwykły zespół policyjnych osobistości. Każdy z nich zajmował się oddzielną kwestią w prowadzonym śledztwie, a nadzorowała ich prokurator Joanna Pawlik-Czyniewska. Suma ich doświadczeń (jeden z nich, Remigiusz, doprowadził do uniewinnienia niesłusznie skazanego Tomasza Komendy) pozwoliła schwytać i osądzić Andrzeja Ś. Materiał uzupełniają relacje niedoszłych ofiar gwałciciela, dla których wspomnienie ataku jest nadal traumą.

Twórcy serialu

Serial „Będziesz następna!” został zrealizowany przez grupę Jake Vision. Producentami serialu z ramienia Jake Vision są Beata Tabak oraz Beerend Jan Kępiński. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Bujas. Produkcja była nadzorowana przez Barbarę Wiśniewską-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted, Viaplay Group.

Czy zasądzony wyrok był wystarczającą karą? Jak to możliwe, że Andrzej Ś. tak długo bezkarnie polował na kobiety? Co dokładnie zawierał pamiętnik gwałciciela, w którym skrzętnie notował swoje zbrodnie? Dlaczego tylko garstka pokrzywdzonych kobiet zdecydowała się złożyć zeznania? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań tylko w serii „Będziesz następna!”.

Trzyodcinkowy serial „Będziesz następna!” trafi w całości na platformę streamingową Viaplay już 20 października!

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx