Przejdź do treści

Grudniowe koncerty, na które warto się wybrać

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W grudniu mamy więcej czasu dla rodziny i znajomych, a w pracy robi się luźniej. To świetny moment, by zabrać kogoś bliskiego na występ nieoczywistej gwiazdy. Jakie koncerty na grudzień 2019 proponujemy?

Polska od dawna już nie jest pustynią, jeśli chodzi o ciekawe wydarzenia muzyczne. Odwiedzają nas najwięksi, ale też wschodzące zagraniczne gwiazdy. Sprawdź poniżej, na które koncerty w grudniu 2019 warto się wybrać, a następnie zamów bilety na https://biletomat.pl! Zwykle sensacją jest pierwszy koncert artysty. Tym razem warto zwrócić uwagę na ostatni. Przynajmniej na razie. The Dumplings to polski zespół elektropopowy, którego kariera zaczęła się na YouTube w 2014 roku. Od tego czasu duet jest w niemal nieprzerwanej trasie koncertowej. Muzycy chyba mają już dość, bo ostatnio ogłosili, że na razie zawieszają występy.

Co planują The Dumplings?

– Postanowiliśmy chwilkę odetchnąć i zrobić dłuższą przerwę, pozbierać nowe doświadczenia i wrócić ze zdwojoną siłą! Ale zanim to nastąpi, zapraszamy na naszą ostatnią trasę: Przykro mi. Naładujemy Was ogromem energii na kolejne lata bez nas! – w ten sposób muzycy zachęcają w sieci do tego, by przyjść na ostatni koncert. Fanów szczególnie uderzyło to, że mowa o „latach” rozłąki, na które trzeba się przygotować. Jeśli rzeczywiście tak ma być, to tym bardziej trzeba się wybrać na koncert The Duplings, który odbędzie się 18 grudnia w poznańskim klubie Tama.

Fot. mat. prasowy

Jakie jeszcze koncerty na grudzień 2019

„jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń współczesnej sceny hip-hopowej” – tak o raperze J.I.D. pisze The Forbes. To amerykański raper nieco inny niż wszyscy. Agresywną muzykę inspirowaną trapem łączy z tekstami o kwestiach, które leżą mu na sercu, jak historia, zdrowie psychiczne czy równouprawnienie. Pierwszą płytę wydał w 2015 roku. Wcześniej nagrywając, musiał dorabiać sobie, pracując w call centre lub dowożąc pizzę. Dziś jego płyty są uważane przez Rolling Stone za najważniejsze dla hip-hopu. Jego koncert w grudniu 2019 w Polsce ma być jednym z najważniejszych wydarzeń dla fanów tego gatunku w ostatnich latach. Odbędzie się on 19 grudnia w warszawskiej Proximie na ul. Żwirki i Wigury.

Fot. mat. prasowy

Renata Przemyk na koncercie w grudniu 2019

Na koniec propozycja z rodzimego podwórka, ale równie nieoczywista. Kiedyś Renata Przemyk była obok Kayah i Edyty Górniak jedną z najsłynniejszych śpiewających kobiet w polskiej muzyce. Później zrobiło się o niej cicho, choć utwory z lat 90. wciąż nie straciły nic ze swojej aktualności. To oryginalny pop, w którym zarówno tekstów, głosu wokalistki, jak i muzyki, nie da się pomylić z niczym innym. Dla kogoś, kto chce zakończyć rok w refleksyjnym stylu, przypominając sobie koncerty z młodości, nie ma lepszej propozycji, niż koncert w grudniu 2019 Renaty Przemyk. Tym razem artystka wystąpi z dwoma muzykami i zagra swoje stare utwory w wersji akustycznej i nowych aranżacjach. Koncert odbędzie się 13 grudnia w poznańskim klubie Blue Note.

(artykuł partnera)

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google