Griselda – Dr Birds. Klip wyreżyserował Hype Williams

Fot. Griselda – Dr Birds

Griselda czyli rapowa ekipa z Buffalo, w skład której wchodzą: Westside Gunn, Conway The Machine i Benny The Butcher wypuściła klip “Dr Birds” za którego reżyserię odpowiedzialny jest znany i ceniony w branży Hype Williams.

Chłopaki z Griseldy pod koniec listopada 2019 roku wydali długo wyczekiwany album w wytwórni Eminema Shady Records pt. “WWCD”. Ekipa z Buffalo nie podąża za trendami obecnie panującymi w muzyce, tylko konsekwentnie trzyma się “surowego brzmienia” w swojej twórczości.

Westside Gunn, Conway The Machine i Benny The Butcher powierzyli nakręcenie teledysku do utworu “Dr Birds” (znajdującego się na albumie “WWCD”) samemu Hype’owi Williamsowi. Jest to jeden z największych i najbardziej znanych reżyserów w środowisku hip-hopowym. W przeszłości reżyserował klipy dla takich raperów/raperek i ekip jak m.in.: 2Pac, The Notorious B.I.G., Mobb Deep, Busta Rhymes, M.O.P., Wu-Tang Clan, LL Cool J, Outkast, Nas, Puff Daddy, DMX, Dr. Dre, The Game, Foxy Brown czy Missy Elliott. Można by rzec, że ten człowiek mniej więcej wymyślił wizualną prezentację muzyki rapowej począwszy od lat 90′, co oznacza, że ​​był niezwykle ważny w wymyśleniu, jak sprzedać tę muzykę światu.

Hype Williams pomysł na teledysk “Dr Birds” oparł trochę na swojej produkcji z roku 1994, kiedy to wyreżyserował klip do “Flava in Ya Ear” (remix) filmując trzech raperów w czerni i bieli na prostym białym tle, tym razem dodając kilka kolorowych ozdobników.

Griselda – Dr Birds. Zobacz teledysk:

Griselda – Dr Birds

Read Previous

Behemoth prezentuje nowy teledysk. Trasa koncertowa ze Slipknot

Read Next

Paulina Krupińska-Karpiel: Broniłam się przed udziałem w konkursie Miss Polonia