REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Gosia Baczyńska zamyka rok jubileuszowy 25-lecia pracy twórczej

Gosia Baczyńska pokaz
Gosia Baczyńska, Anna Tępińska-Marcinek i Adam Tępiński, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

29 sierpnia na Placu Solnym we Wrocławiu odbył się wyjątkowy pokaz, zamykający rok jubileuszowy 25-lecia pracy twórczej Gosi Baczyńskiej. Pokaz rozpoczął jednocześnie dwutygodniową obecność na Placu Solnym mobilnego showroomu Paradyż Home.

Gosia Baczyńska to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantek. W jej kreacjach chętnie pokazują się na ważnych imprezach, galach i festiwalach zarówno gwiazdy filmowe i celebryci, jak i koronowane głowy. Od czasu swojego debiutu zaprojektowała ponad 50 kolekcji, które prezentowała zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami m.in. w Paryżu podczas Paris Fashion Week.

W zeszłym roku spektakularnym przedstawieniem operowo-modowym „Aria Di Potenza” Gosia Baczyńska rozpoczęła inaugurację 25-lecia swojej pracy twórczej. Wrocławski pokaz hucznie i z rozmachem podsumował rok jubileuszowy. To była niesamowita, sentymentalna podróż w czasie. Powrócił dawnych wspomnień czar. Modelki i modele przechadzali się po Rynku Solnym w kreacjach z różnych kolekcji stworzonych przez Gosię Baczyńską na przestrzeni minionych dekad. Prawdziwa retrospektywa twórczości! Dużo blasku, błysku i połysku. Olśniewający pokaz, jednym słowem! Wśród modelek znalazły się m.in. Julia Sobczyńska, Katarzyna Szklarczyk i Natalia Woś.

Wydarzenie poprowadził przyjaciel Gosi Baczyńskiej – Olivier Janiak. Gościem specjalnym był natomiast Maciej Musiałowski, który zainaugurował wieczór muzycznie. Wśród publiczności znaleźli się również m.in.: Joanna Horodyńska, Malwina Wędzikowska, Sylwia Nowak, Łukasz Kędzior, Michał Witkowski, Anna Wyszkoni, Radosław Michalski – dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Wrocławia, oraz przedstawiciele Ceramiki Paradyż, która była organizatorem pokazu: Anna Tępińska-Marcinek i Adam Tępiński – właściciele Ceramiki Paradyż, Agata Brodzka – dyrektor marketingu Ceramika Paradyż, Piotr Tokarski – Prezes Zarządu Ceramika Paradyż, Paweł Bąk – członek Zarządu Ceramika Paradyż.

Pokaz mody Gosi Baczyńskiej

Tym razem nie była to impreza zamknięta. Poza zaproszonymi osobami ze świata mediów, kultury i rozrywki, widzami byli wszyscy chętni mieszkańcy Wrocławia, dla których moda, sztuka i kultura są ważne. Wrocławski Rynek Solny stanowił doskonałą scenografię dla pokazu. Wybór miejsca nie był przypadkowy. W 2000 roku Gosia Baczyńska na rynku we Wrocławiu pokazała swoją kolekcję, która od razu podbiła serca widowni. Pokaz prowadził wówczas również Olivier Janiak. Wszystko więc doskonale się ze sobą rymowało.

„Gdy wspominam ten pierwszy pokaz, myślę o nim z pewną czułością. Byłam młoda i głodna wyzwań, po skończonych studiach artystycznych i przede wszystkim odważna – w końcu zorganizowałam pokaz na wrocławskim rynku. Już wtedy udowadniałam sobie i innym, że nie ma rzeczy niemożliwych. Swoim entuzjazmem zaraziłam swoich przyjaciół i rodzinę, dzięki nim między innymi udało się wtedy stworzyć coś wyjątkowego. Nadal jestem tak samo niepokorna i odważna. Moda to wymagająca dziedzina sztuki, ale myśląc o pierwszym pokazie, ostatnim spektaklu operowym i tym na Placu Solnym, jestem przekonana, że moja droga jako artystki jest pełna i wyjątkowa” – powiedziała Gosia Baczyńska.

Gosia Baczyńska 25-lecie
Michał Witkowski, Gosia Baczyńska, pokaz zamykający rok jubileuszowy 25-lecia pracy twórczej, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Gosia Baczyńska 25-lecie
Anna Wyszkoni, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Gosia Baczyńska 25-lecie
Joanna Horodyńska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Gosia Baczyńska 25-lecie
Malwina Wędzikowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Gosia Baczyńska 25-lecie
Łukasz Kędzior, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Gosia Baczyńska 25-lecie
Olivier Janiak, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx