Golec uOrkiestra, Kasia Moś, Halina Mlynkova i inni dziękują za życie i pontyfikat Jana Pawła II

Golec uOrkiestra, fot. Filip Radwański/AKPA

OBSERWUJ NAS:

W tym roku przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji, 18 października w Wadowicach odbyło się nabożeństwo dziękczynne za życie i pontyfikat Jana Pawła II oraz koncert “Wadowice. Tu wszystko się zaczęło” transmitowany na antenie TVP1.

To właśnie w tym mieście 18 maja 1920 roku przyszedł na świat przyszły papież, tutaj przyjął pierwsze sakramenty, chodził do szkoły, zdał maturę i zajadał się słynnymi kremówkami. To o tym miejscu mówił: “Tu, w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło”.

Choć Karol, nazywany wtedy Lolkiem, wyprowadził się z Wadowic jako 18-latek, wyjeżdżając do Krakowa, rodzinne miasto na zawsze pozostało w jego sercu. Trzykrotnie powracał do niego już jako Jan Paweł II. Sentymentalny koncert był okazją do przypomnienia sobie słów Papieża Polaka kierowanych do rodaków podczas jego pielgrzymek do ojczyzny. Wydarzenie poprowadził Artur Żmijewski, najpopularniejszy obecnie serialowy ksiądz.

Artur Żmijewski, fot. Filip Radwański/AKPA

Na scenie usytuowanej obok Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny wystąpili Golec uOrkiestra, Arka Noego, Mała Armia Janosika, Kasia Moś, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Halina Młynkowa, Matusz Ziółko, Anna Jurksztowicz, Łukasz Zagrobelny oraz chór i zespól instrumentalny pod kierunkiem Piotra Dziubka.

Halina Mlynkova, fot. Filip Radwański/AKPA

Do Wadowic nie mogła przybyć siostra Cristina Scuccia, zwyciężczyni “The Voice of Italy”, która nagrała pozdrowienia dla zgromadzonych. Nie zabrakło za to ulubionej piosenki Jana Pawła II, czyli “Barki”, a także utworów “Moje miasto Wadowice” i “Do Wadowic wróć”.

Kasia Moś, fot. Filip Radwański/AKPA

Ze względu na obostrzenia koncert odbył się z ograniczonym udziałem publiczności.

ZOBACZ:  Magda Wójcik: Na początku kwarantanny czułam się jak w Domu Wielkiego Brata
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x