Gol Piotra Zielińskiego w hicie Serie A! Inter pokonał Napoli 3:2

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W 13. kolejce włoskiej Serie A Inter Mediolan pokonał na San Siro SSC Napoli 3:2 (2:1). W zespole „Azzurri” świetnego gola strzelił Piotr Zieliński.

„Zielu” wpisał się na listę strzelców w 17. minucie. Lorenzo Insigne podał piłkę do Polaka, a ten zza pola karnego bardzo mocnym strzałem pokonał Samira Handanovicia. W 25. minucie do wyrównania doprowadził Hakan Çalhanoğlu, który wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Ivan Perišić. Chorwatowi asystował Çalhanoğlu. W 61. minucie kolejnego gola dla ekipy „Nerazzurri” strzelił Lautaro Martinez po asyście Joaquína Correi. W zespole Luciano Spallettiego w 78. minucie strzelił Dries Mertens. Kalidou Koulibaly dostarczył piłkę do Belga, a ten uderzył nie do obrony.

Dla reprezentanta Polski była to trzecia bramka w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy. Na swoim koncie 27-latek ma również 2 asysty.

Inter Mediolan – SSC Napoli 3:2 (2:1)

Strzelcy: Hakan Çalhanoğlu 25′ (karny), Ivan Perišić 44′, Lautaro Martínez 61′ – Piotr Zieliński 17′,Dries Mertens 78′