Gol Frankowskiego dla RC Lens! PSG odnosi pierwszą porażkę w sezonie

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Paris Saint-Germain odniosło pierwszą porażkę w bieżącym sezonie Ligue 1. PSG przegrało na Stade Félix-Bollaert z RC Lens 1:3. Jednego z goli dla gospodarzy strzelił Przemysław Frankowski.

RC Lens nie miało litości w niedzielnym meczu przeciwko PSG. „Les Artésiens” objęli prowadzenie już w 5. minucie za sprawą Przemysława Frankowskiego, który precyzyjnym strzałem z woleja z pięciu metrów pokonał Gianluigiego Donnarummę. Paryżanie szybko doprowadzili do remisu. W 8. minucie wypożyczony ze Stade de Reims Hugo Ekitike wykorzystał błąd bramkarza Lens, Brice’a Samby i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Lens wyszło na prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 28. minucie Loïs Openda wykorzystał sytuację „sam na sam” z włoskim golkiperem PSG. Lens swoją trzecią bramkę zdobyło tuż po przerwie. W 47. minucie Openda popisał się piękną asystą. Belg zagrał piętą w polu karnym rywali do Alexisa Claude-Maurice’a, a ten wykorzystał zamienił ją na gola.

Adam Buksa w RC Lens oficjalnie!

RC Lens dzięki zwycięstwu z PSG, które jest liderem ligowej tabeli, zbliżyło się do nich na 4 punkty. Podopieczni Francka Haise są obecnie wiceliderem Ligue 1.

RC Lens – PSG 3:1 (2:1)

Strzelcy goli: Przemysław Frankowski 5′, Loïs Openda 28′, Alexis Claude-Maurice 47′ – Hugo Ekitike 8′