Gojira już w styczniu na dwóch koncertach w Polsce!

Gojira w Polsce
Fot. kadr z klipu Gojira - Amazonia

Trudno sobie wyobrazić lepszy początek roku. Na dwa koncerty – do Wrocławia i Krakowa – przyjeżdża do nas Gojira, w towarzystwie Alien Weaponry i Employed To Serve.

Francuska Gojira to jedna z największych nazw we współczesnym metalu. Kiedy już wydawało się, że rozwój gatunku wyhamował, bracia Duplantier – wokalista i gitarzysta Joe oraz perkusista Mario, wspierani przez gitarzystę Christiana Andreu i basistę Jean-Michela Labadie – dowiedli, że ta muzyka nie ma granic. Połączyli żywioły, które wcześniej się nie spotykały, uzyskując unikalny stop death metalu, groove metalu i progmetalu. Wymyślone to jest z taką śmiałością i zagrane z takim feelingiem, że Gojira nie zapoczątkowała nowego trendu tylko dlatego, że nie sposób za nimi nadążyć. To klasa sama w sobie. Potwierdzana tak wybitnymi albumami, jak „The Way of All Flesh”, „L’Enfant Sauvage” i „Magma” oraz porywającymi koncertami. Ich najnowsza płyta – „Fortitude” – dała zespołowi awans do czołówki nie tylko metalu. Dała również awans do czołówki współczesnego rocka, a wszystko to bez chodzenia na kompromisy, bez zbaczania z raz wybranej drogi.

Gojira w Polsce
Fot. mat. prasowy

Gojira w Polsce w 2022 roku!

Alien Weaponry to również dla metalu odkrycie zupełnie nowych terytoriów. Trio zabierze was w wyprawę na drugą półkulę, do Nowej Zelandii, gdzie udało im się zespolić thrash metal z maoryskim tańcem wojennym. Ich debiutancki album „Tū” jest znakomity, ale dopiero seria koncertów na europejskich festiwalach uświadomiła wszystkim, z jaką siłą mamy do czynienia. We wrześniu 2021 idą za ciosem, wydając płytę zatytułowaną „Tangaroa”.

Employed To Serve – post-hardcore, nu metal i thrash żyją zaskakująco zgodnie w tej muzyce, ale jej nastrój jest zdecydowanie bojowniczy. To brytyjski kwintet, na froncie którego stoi kipiąca wściekłością wokalistka Justine Jones. Korzystając z wymuszonej przez zarazę przerwy od intensywnego koncertowania, Employed To Serve skończyli pracę nad swoim czwartym materiałem, następcą świetnego „Eternal Forward Motion” – i nie zawahają się go użyć.

ZOBACZ:  Miley Cyrus oraz… Stevie Nicks w nowej wersji Midnight Sky!

Koncerty odbędą się:

27 stycznia 2022 – Wrocław „A2”
Ceny biletów:

  • 169 zł – przedsprzedaż
  • 190 zł – w dniu koncertu

28 stycznia 2022 – Kraków „Tauron Arena Kraków”
Ceny biletów:

  • 189 zł – siedzące A
  • 149 zł – siedzące B
  • 169 zł – stojące płyta

Przedsprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek – 5 lipca, o godzinie 11:00 na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie), www.ebilet.pl, www.eventim.pl.

Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx