Gallic Wars: Battle Simulator wkrótce też na Nintendo Switch

Gallic Wars: Battle Simulator Nintendo Switch
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Już 28 marca br. na Nintendo Switch pojawi się Gallic Wars: Battle Simulator, taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike. Tytuł pozwala na poprowadzenie walecznych Galów przeciw starożytnemu Rzymowi. Gallic Wars: Battle Simulator oferuje m.in. dynamiczną rozgrywkę oraz fizykę szmacianej lalki. Wcześniej gra została wydana na PC, a później trafi też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Gallic Wars: Battle Simulator to gra niezależnego polskiego studia Mad Gamesmith, które tworzyło wcześniej m.in. dwie części platformówki Bouncy Bob. Wydawcą na Nintendo Switch jest Ultimate Games S.A. Tytuł łączy w sobie taktyczno-strategiczną rozgrywkę z elementami roguelike. Gracz dowodzi walecznymi Galami, a jego celem jest podbicie starożytnego Rzymu. Tytuł wyróżnia się m.in. dynamiczną rozgrywką, szaloną fizyką szmacianej lalki, oprawą graficzną inspirowaną komiksami o Asteriksie i wymagającym poziomem trudności.

Rozgrywka polega głównie na odpowiednim rozmieszczaniu jednostek i planowaniu ich działań. Następnie można obserwować starcia oraz używać w ich trakcie czarów. Gracze oczywiście mogą korzystać z mocno zróżnicowanych jednostek, które wyposażone są m.in. w miecze, włócznie czy łuki. W czasie bitew można też np. stawiać pułapki, rzucać czary i używać katapult.

“W Gallic Wars: Battle Simulator gracze z pewnością mogą liczyć na niestandardowe wyzwania taktyczne, dosyć wyśrubowany poziom trudności i całkiem sporą dawkę szaleństwa. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to jedną z głównych inspiracji był styl Alberta Uderzo, kojarzonego m.in. z kultową już serią komiksów o Asteriksie” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Gallic Wars: Battle Simulator (Nintendo Switch Trailer)

Gallic Wars: Battle Simulator – główne cechy:

  • taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike;
  • Galowie i Rzymianie;
  • unikalny model rozgrywki;
  • grafika inspirowana komiksami z Asteriksem;
  • zróżnicowane jednostki, czary i narzędzia zniszczenia;
  • fizyka szmacianej lalki;
  • wyśrubowany poziom trudności.

Datę premiery Gallic Wars: Battle Simulator w cyfrowej dystrybucji zaplanowano na 28 marca 2021 r. W obecnym lub kolejnym roku gra ma zostać wydana również na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

ZOBACZ:  Druga edycja Game Music Festival we Wrocławiu w dniach 18-19 października 2019

Gra Gallic Wars: Battle Simulator (Nintendo eShop): https://www.nintendo.com/games/detail/gallic-wars-battle-simulator-switch/

Gallic Wars: Battle Simulator (Steam): https://store.steampowered.com/app/1067760/Gallic_Wars_Battle_Simulator/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x