Gala Mistrzów Sportu 2021. O której transmisja i gdzie oglądać?

Fot. Gala Mistrzów Sportu

OBSERWUJ NAS:

W sobotę 9 stycznia dowiemy się, kto zdobędzie statuetkę dla Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Minionych dwanaście miesięcy obfitowało w sukcesy polskich sportowców i wyjątkowo trudno będzie wskazać absolutny Numer Jeden. Pasjonujący finisz 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego pokażą Polsat i Polsat Sport.

Rok 2020 był bardzo trudny dla wszystkich sportowców oraz kibiców, ale Biało-Czerwoni na przekór pandemii zaprezentowali się w nim fantastycznie. Dość powiedzieć, że o statuetkę Czempiona rywalizują: najlepszy piłkarz świata i zdobywca Ligi Mistrzów UEFA, triumfator Turnieju Czterech Skoczni, zwyciężczyni wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, mistrz największej organizacji MMA na świecie, Mistrz Europy w zapasach czy podwójny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu.

Co więcej, aż trzynastu z piętnastu nominowanych sportowców to przedstawiciele całkowicie różnych dyscyplin. Oprócz tych wymienionych wyżej, o laur zwycięzcy rywalizują też wschodzący gwiazdor światowych szachów, najszybsza pływaczka stylem dowolnym minionego roku, przebojowy rajdowiec, wybitna lekkoatletka oraz utytułowana specjalistka od łyżwiarstwa na torze krótkim. Jedynie skoki narciarskie i kolarstwo mogą poszczycić się dwoma swoimi przedstawicielami w obecnej edycji Plebiscytu. Takie bogactwo kandydatów do miana Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku, sprawia że kibice będą głosować na swoich faworytów do ostatnich chwil.
Transmisja Gali Mistrzów Sportu rozpocznie się w sobotę 9 stycznia o godzinie 18:30 na antenie Polsatu Sport. Studio prowadzone przez Paulinę Chylewską i Bożydara Iwanowa odwiedzą wybitni sportowcy i eksperci, którzy będą prześcigać się w typowaniu Zwycięzcy.

Gala Mistrzów Sportu 2021. O której transmisja?

Od godziny 20:00 transmisja dostępna będzie także w otwartym Polsacie. Gospodarzami Gali Mistrzów Sportu będą dziennikarze Telewizji Polsat oraz Przeglądu Sportowego – Jerzy Mielewski i Aldona Marciniak. Oprócz przyznania statuetki dla Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku, organizatorzy Plebiscytu wręczą też szereg nagród dodatkowych w takich kategoriach jak Trener Roku, Superczempion, Esport, Sport Bez Barier czy Mecenas Polskiego Sportu w Trudnych Czasach. Wieczór umilą również występy artystyczne Beaty Kozidrak i Grzegorza Hyżego oraz materiały filmowe. Po zakończeniu części oficjalnej reporterzy i kamery Polsatu Sport pozostaną na posterunkach do późnych godzin wieczornych. Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu po raz pierwszy odbędzie się bez udziału publiczności.

ZOBACZ:  Mateusz Gamrot już gotowy na wojnę z Jeremym Stephensem!

W Programie udział wezmą wyłącznie sportowcy nominowani w Plebiscycie oraz osoby wręczające nagrody. Wszyscy obecni na Gali, w tym pracownicy odpowiedzialni za realizację telewizyjną, przed wejściem na plan zdjęciowy zostaną przebadani na obecność koronawirusa. Program zostanie zrealizowany z uwzględnieniem wszystkich obostrzeń i rządowych zaleceń sanitarnych.

Lista nominowanych w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku (kolejność alfabetyczna):

 1. Jan Błachowicz (MMA)
 2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)
 3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
 4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
 5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
 6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
 7. Wilfredo Leon (siatkówka)
 8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 9. Natalia Maliszewska (short-track)
 10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
 11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
 12. Iga Świątek (tenis)
 13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
 14. Katarzyna Wasick (pływanie)
 15. Bartosz Zmarzlik (żużel)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x