Przejdź do treści

Gala French Touch 2022. Garou, Justyna Steczkowska, Julia Belei, In-Grid i inni

Gala French Touch 2022
Garou i Justyna Steczkowska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

W czwartek, 27 października odbyło się największe w roku święto przyjaźni polsko-francuskiej, Gala French Touch. Na scenie solo i w duetach wystąpiły polskie i francuskie gwiazdy, m.in. Garou, Suzanne, Ingrid, Matt Pokora, Justyna Steczkowska, Feel czy Tre Voci. Laureatem nagrody Marianne d’Honneur za wkład wniesiony w budowanie przyjaznych polsko-francuskich relacji został w tym roku Jean Michel-Jarre. Nagrodę wręczał Włodek Pawlik.

Tegoroczną Galę French Touch poprowadzili Aleksander Sikora, wspólnie z Małgorzatą Tomaszewską, a transmisję mogli oglądać widzowie TVP1 oraz Polonii. Wydarzenie będące połączeniem koncertu, kabaretu i pokazu mody, jak co roku przyciągnęło tłumy do teatru. Wszystko po to, by świętować przyjaźń polsko-francuską i umacniać solidarność i wspólnotę kulturową obu narodów.

W tym roku na scenie pojawili się Garou, który poza solowym występem wykonał także utwór Du vent des mots z Justyna Steczkowską oraz nagrodzony gromkimi brawami Belle zaśpiewany z zespołem Tre Voci. Z ogromnym aplauzem publiczności spotkał się występ In-Grid, która wspólnie z Piotrem Kupichą zaśpiewała w języku polskim utwór Nasza chwila kochanie. Lider zespołu Feel tego wieczoru pojawił się trzykrotnie na scenie. Publiczności szczególnie przypadła do gustu piosenka Dance on rock’n’roll wykonana w duecie ze Storo. Ten artysta posiada francuskie obywatelstwo polskim muzykiem i koszykarzem.

Gala French Touch 2022
Fot. mat. prasowy

Gala French Touch 2022 za nami

Sporo emocji wywołał występ Sary Schwab, która wykonała składankę z utworami Dalidy, Edith Piaf, Barbary, France Gall) oraz Vanessy Paradis, Clary Lucani, Mylene Famer, Louane, Indila, Celine Dion, Desireless. Widzowie mieli okazję zobaczyć na żywo występy Camille Berthault, Suzanne, czy Matta Pokory. Specjalnym występem dwóch wokalistek z Ukrainy: Julii Belei i Urany, organizatorzy zwrócą uwagę na wciąż trwające walki. Wieczór uświetnił występ kabaretu Paradis Latin, oraz pokaz kolekcji domu mody On Aura Tout Vu, w którym obok profesjonalnych modelek wzięły udział także gwiazdy polskiej telewizji – Izabella Krzan, Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska, Marta Siurnik i Blanka Tichoruk.

Najbardziej wyczekiwano występu Jeana Michela Jarre’a, który z rąk Włodka Pawlika odebrał honorową nagrodę Marianne d’Honneur za wkład wniesiony w budowanie przyjaznych polsko-francuskich relacji. Artysta promujący swoją najnowszą płytę Oxymore podczas przemówienia przypomniał o swoich związkach z Polską i podziękował za wyróżnienie. Tradycyjnie galę zakończył wspólny występ wszystkich artystów na scenie, a z głośników wybrzmiała melodia Les Champs Elysees. Miłośnikom wydarzenia pozostaje czekać na kolejną jego edycję.

Justyna Steczkowska French Touch
Justyna Steczkowska, fot. Kurnikowski/AKPA
Anna Popek French Touch
Anna Popek, fot. Kurnikowski/AKPA
Jean-Michel Jarre French Touch
Jean-Michel Jarre, fot. Kurnikowski/AKPA
Piotr Kupicha French Touch
Piotr Kupicha, fot. Kurnikowski/AKPA
Krystyna Sokołowska French Touch
Krystyna Sokołowska, fot. Kurnikowski/AKPA
Matt Pokora French Touch
Matt Pokora, fot. Kurnikowski/AKPA
Anna Lewandowska French Touch
Anna Lewandowska, fot. Kurnikowski/AKPA
Izabella Krzan French Touch
Izabella Krzan, fot. Kurnikowski/AKPA
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx