REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Gala Człowiek Roku 2022 oraz Jubileusz 40-lecia tygodnika „Wprost”

Gala Człowiek Roku 2022
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Przyznano miano Człowieka Roku 2022 tygodnika „Wprost”. Tytuł należy do ministra obrony narodowej – Mariusza Błaszczaka.

Nagroda „Człowiek Roku” przyznawana jest już od 1991 roku. Laureaci to osoby, których zasługi w całym poprzednim roku znacznie wpłynęły na życie społeczne, polityczne czy gospodarcze. Wśród nagrodzonych w poprzednich edycjach można odnaleźć m.in.: Roberta Lewandowskiego (2021), Mateusza Morawieckiego z zespołem gospodarczym ministrów (2017), Donalda Tuska (2011), Wisławę Szymborską (1996) czy Leszka Balcerowicza (1991).

Oficjalna gala wręczenia statuetek odbyła się 31 stycznia w warszawskim Hotelu Renaissance, a zarówno na scenie, jak i na widowni pojawiło się wiele znanych i wpływowych gości. Podczas uroczystej gali zaszczycili swą obecnością m.in.: Ewa Błaszczyk, Irena Santor, Katarzyna Burzyńska, Dariusz Szpakowski, Adam Niedzielski, Mariusz Błaszczak, Mark Brzezinski, Beata Daszyńska – Muzyczka oraz Ida Nowakowska – Herndon z mężem Jackiem.

Gala Człowiek Roku 2022 za nami

W tym roku, redakcja tygodnika postanowiła jednak wyróżnić jeszcze dodatkowe osoby, które znacząco wpłynęły na światowe życie polityczne. Przyznano dwie nagrody honorowe oraz dwie nagrody specjalne. Pierwsza z gratyfikacji honorowych powędrowała do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który przejął stery państwa, będącego wciąż na celowniku rosyjskich władz. Druga, według twórców tygodnika, należy się sekretarzowi Stanu USA – Antoniemu Bliknenowi, zaś laureatkami nagrody specjalnej są: wicepremier do spraw Integracji Europejskiej i Euroatlantyckiej Ukrainy – Olha Stefaniszyna oraz prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego – Beata Daszyńska – Muzyczka. Tegoroczna gala jest jedynak wyjątkowa, bowiem rozdanie statuetek to nie jedyny powód do celebracji.

Tygodnik „Wprost” w 2022 roku obchodził swoje 40. urodziny. Ze względu na tę specjalną okazję przyznano również Nagrody 40- lecia „Wprost”. Tytuły przydzielono w sześciu kategoriach. Nagrodzono prawdziwe ikony, które można rzec – ukształtowały polską tradycję. W dziale „Kultura” triumfowała niezastąpiona wokalistka Irena Santor. Adama Małysza doceniono szczególnie za osiągnięcia sportowe. Choć sportowiec nie pojawił się osobiście, na ekranie zostało wyświetlone nagranie z jego udziałem.

„40 lat temu oddałem swój pierwszy kok. 40 lat temu powstał „Wprost”. Przypadek?” – powiedział. Kategoria „Działalność społeczna” należała bezkonkurencyjnie do Ewy Błaszczyk, która od lat angażuje się w pomoc charytatywną. W 2002 roku wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundacje „Akogo”, a w 2012 roku z jej inicjatywy otwarto pierwszą w Polsce klinikę dla dzieci po udarach mózgu. Mistrzem nauki, według redaktorów „Wprost” jest Zbigniew Religa, a w kategorii „Media” równych nie ma sobie Dariusz Szpakowski. Ostatnie wyróżnienie w kategorii „Instytucja” powędrowało na ręce delegatów Morskiego Portu Gdynia.

Gala Człowiek Roku 2022
Mariusz Błaszczak, fot. Kurnikowski/AKPA
Gala Człowiek Roku 2022
Irena Santor, fot. Kurnikowski/AKPA
Gala Człowiek Roku 2022
Ewa Błaszczyk, fot. Kurnikowski/AKPA
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx