Frigato: Shadows of the Caribbean zapowiedziane na PC i konsole. To nowa gra RTT

Frigato Shadows of the Caribbean
Fot. mat. prasowy

Miłośnicy taktycznych wyzwań oraz pirackich przygód i legend mogą już przygotowywać się na morskie awantury. Takie atrakcje szykują twórcy Frigato: Shadows of the Caribbean, skradankowej gry taktycznej czasu rzeczywistego, która zabierze graczy w czasy złotej ery piractwa. Tytuł ma trafić w 2023 r. na PC, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Na czerwcowym festiwalu Steam Next zaprezentowane zostanie demo gry.

Nad Frigato: Shadows of the Caribbean pracuje niezależne polskie studio Mercat Games, dla którego jest to debiutancki projekt. Wydawcą będzie Ultimate Games S.A. Frigato: Shadows of the Caribbean to skradankowa gra taktyczna czasu rzeczywistego z widokiem izometrycznym, nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza. Gracz dowodzi załogą morskich łotrów i staje przed mocno zróżnicowanymi wyzwaniami. Kluczowe znaczenie mają rozsądny plan i taktyczny zmysł.

Twórcy zapowiadają, że we Frigato: Shadows of the Caribbean gracz będzie mógł zasłynąć jako nieuchwytny pirat-dżentelmen, ale równie dobrze może pójść w innym kierunku i stać się np. krwawym postrachem Karaibów.

Frigato Shadows Caribbean
Fot. mat. prasowy

„W pracach nad Frigato łączymy w unikalną całość elementy pirackiej przygody, mrocznych legend oraz awanturniczego humoru. Gra będzie luźno nawiązywać do tzw. złotej ery piractwa, która przypadła na okres XVII i XVIII w. Pod względem samej rozgrywki nasza gra powinna przypaść do gustu fanom tytułów w stylu Shadow Tactics, Desperados, Commandos, War Mongrels czy Partisans 1941” – mówi game designer w Mercat Games, Jakub Brzeziński.

FSotC (Official Trailer)

Jak podkreśla studio Mercat Games, FSotC zaoferuje wiele różnych ścieżek prowadzących do ukończenia poszczególnych celów. Żywotność gry zwiększą dodatkowo liczne zadania poboczne oraz sekrety czekające na odkrycie.

„Frigato zawita najpierw na PC, a następnie na konsole Xbox i Nintendo Switch. Być może gra pojawi się później także na PlayStation. Co istotne, już wkrótce każdy zainteresowany będzie mógł sam sprawdzić ten tytuł, bo w trakcie festiwalu Steam Next, który rozpocznie się 13 czerwca br., przedstawimy demo z jedną, ale stosunkowo długą misją” – zapowiada COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

ZOBACZ:  Rage 2 i Absolute Drift za darmo w Epic Games Store

Frigato: Shadows of the Caribbean – główne cechy:

  • skradankowa gra taktyczna czasu rzeczywistego;
  • intrygujący świat pirackich przygód i legend;
  • wiele dróg do sukcesu;
  • wysoki poziom trudności;
  • zadania poboczne i sekrety;
  • Karaiby w złotej erze piractwa;
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Premierę gry zaplanowano wstępnie na 2023 r. Gra ma zostać wydana na PC (Steam), Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Gra w serwisie Steam: https://store.steampowered.com/app/1667750/Frigato_Shadows_of_the_Caribbean/.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx