French Touch 2022. Show odbędzie się po raz ósmy w Polsce!

French Touch 2022
Fot. mat. prasowy

Show artystyczne French Touch z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd odbędzie się po raz ósmy w Polsce! Na scenie wystąpią m.in. Garou, Suzane, Matt Pokora, Tre Voci, Jean Michel-Jarre, kabaret Paradis Latin i On Aura Tout Vu. To najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji obchodów przyjaźni polsko-francuskiej.

Już 27 października o godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta Gala French Touch 2022 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. W tym roku na scenie pojawią się francuskie gwiazdy: Garou, Suzane, Camille Bertault, Matt Pokora, In-Grid, Sarah Schwab oraz polscy wokaliści: Tre Voci, Feel i Justyna Steczkowska. Specjalnym występem dwóch wokalistek z Ukrainy: Julii Belei i Urany, organizatorzy zwrócą uwagę na wciąż trwające walki. Wielką niespodzianką i gościem honorowym gali będzie Jean-Michel Jarre.

Jak co roku apetyt na Francję rozbudzi specjalna akcja handlowa, która odbędzie się w dniach 15 do 31 października. Do rąk czytelników trafi też wyjątkowe wydanie prestiżowego magazynu La Belle Vie! Tegoroczna, 8. edycja „French Touch 2022” rozpoczęła się wiosną wystawą Portrety Kobiet, która cieszyła się olbrzymią popularnością wśród publiczności. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie programu dalszych obchodów tego święta przyjaźni polsko-francuskiej.

French Touch 2022

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja French Touch. Od tej pory dziesiątki artystów z Polski i Francji tworzyło tradycję. Wpisała się ona na stałe w kulturalną mapę wydarzeń w Polsce. W tym roku po raz 8. na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie zobaczymy wielkie show – Galę French Touch 2022. Będzie ona zwieńczeniem tegorocznego święta przyjaźni polsko-francuskiej, transmitowaną na żywo w telewizji.

French Touch – ósma edycja w Polsce

– Kiedy siedem lat temu przyszedł mi do głowy pomysł zorganizowania zupełnie nowego wydarzenia pod nazwą French Touch La Belle Vie, miałem w głowie ideę świętowania przyjaźni polsko-francuskiej. Ten projekt przypominał słodki sen, nieco idealistyczny, niemający wiele wspólnego z rzeczywistością. Jednak po latach, solidarność narodów stała się głównym tematem aktualnych wydarzeń. Nie rozwodząc się nad meandrami geopolityki, które wstrząsają Europą i zagrażają jej równowadze, dzisiaj nie mam już wątpliwości, jak wielką wartością są więzi łączące narody, jak wiele przynoszą nadziei. Skonfrontowani z rzeczywistością, bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy pamiętać, że wszyscy potrzebujemy silnej wspólnoty wykraczającej poza granice jednego państwa. Bardziej niż kiedykolwiek doceniamy dziś otwartość i empatię oraz hojność i solidarność – mówi Daniel Teboul Prezes French Touch.

French Touch 2022
Fot. mat. prasowy

Apetyt na Francję

Handlowa odsłona French Touch, odbędzie się w dniach 15-31 października. Wszystko przy współpracy z ponad 6000 punktów handlowych i usługowych z całego kraju oraz partnerami wydarzenia, takimi jak Biedronka, La Biosthétique, Michelin. Ta dwutygodniowa akcja skierowana do wielbicieli francuskich produktów, pozwala odkryć szeroki wachlarz tych specjałów w polskich sklepach. Daje też możliwość dostrzeżenia, jak licznie, i w jak wielu branżach reprezentowane są w Polsce francuskie firmy.

ZOBACZ:  XV Gala Polish Businesswoman Awards za nami!

Gala French Touch

8. Gala French Touch to niezwykła, kulturalna uroczystość łącząca francuskich i polskich wykonawców. To moment, który przenosi widzów w świat francuskiej piosenki i pozwala zanucić wspólnie melodie znanych przebojów. W tym roku Gala odbędzie się 27 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, a jej gospodarzami będą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Podczas spektaklu gwiazdy solo oraz w niecodziennych duetach zaśpiewają utwory znane z list przebojów. Jednak Gala to nie tylko śpiew, to również niecodzienne show, podczas którego zobaczymy występy najstarszego z francuskich kabaretów – Le Paradis Latin, wspólne gotowanie najznamienitszych kucharzy z obu krajów, czy pokazy mody.

W tym roku czeka nas niezwykły pokaz haute couture projektantów tworzących dla On Aura Tout Vu, domu mody ubierającego największe światowe gwiazdy na czerwony dywan (poczynając od Beyonce przez Madonnę do Lady Gagi). Galę uświetni wręczenie nagrody Marianne d’Honneur, przyznawanej wybitnym osobistościom związanym zarówno z Polską jak i Francją. Laureatami w poprzednich latach byli Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak, Rene Gościnny czy Iga Świątek. W tym roku kapituła już wybrała a nazwisko poznamy jednak dopiero podczas Gali. Całość wydarzenia będzie emitowana na żywo przez TVP1 o godz. 20.10.

Więcej o wydarzeniu na https://www.frenchtouchlabellevie.pl/.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx