Finały Polskiej Hokej Ligi: GKS Katowice mistrzem Polski!

GKS Katowice mistrzem hokej
Fot. Tomasz Wantula/newspix.pl

GieKSa w wielkim stylu zwyciężyła w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W finałach wygrała wszystkie cztery spotkania z Re-Plast Unią Oświęcim. GKS Katowice czekał na tytuł mistrzowski ponad pół wieku.

Pierwsza tercja piątkowego starcia należała do Carla Hudsona. Najpierw w 6. minucie Kanadyjczyk uderzył mocno z linii niebieskiej, a siedem minut później umieścił krążek między parkanami Clarke’a Saundersa. W drugiej tercji kontaktową bramkę zdobyli miejscowi, chociaż goście wciąż przeważali. W ostatniej odsłonie katowiczanie wykorzystali duży błąd miejscowych obrońców, którzy stracili krążek we własnej tercji. Anthon Eriksson skwapliwie z tego skorzystał i w 47. minucie Ślązacy prowadzili 3:1. Wynik ustalił w końcówce Mathias Lehtonen. Wcześniej katowiczanie wygrali trzy finałowe spotkania. Na lodowisku Satelita 4:2 i 1:0 oraz w czwartek w wyjazdowej konfrontacji 5:3. Na lodowisko w Oświęcimiu hucznie świętowali tytuł, a później pojechali pod katowicki Spodek, gdzie czekali na nich kibice. Ostatni raz katowiczanie zdobyli mistrzostwo w 1970 roku.

Do rozstrzygnięcia w PHL pozostała jeszcze tylko rywalizacja o brązowe medale. O najniższy stopień podium rywalizują JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy. W walce do dwóch zwycięstw jest 1-1, a decydująca konfrontacja odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 i będzie transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

GKS Katowice mistrzem Polskiej Hokej Ligi

instagram.com/gksgieksakatowice

Finał Polskiej Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

A. Streltsov 33 – Hudson 6, 13, Eriksson 47, Lehtonen 60

Stan rywalizacji: 0-4. GKS Katowice mistrzem Polski

Mecz o 3. miejsce (gra się do 2. zwycięstw)

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy, 10 kwietnia, niedziela, godz. 17:00

Stan rywalizacji: 1-1

ZOBACZ:  Sezon 2019/20 Fortuny 1 Ligi w raporcie InStat

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx