REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Finał Fortuna Pucharu Świata Deluxe Ski Jump na Wielkiej Krokwi

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Finał odbył się w niedzielę na zeskoku Wielkiej Krokwi w Zakopanem, poprzedzając bardzo szczęśliwy dla polskich skoczków konkurs indywidualny FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich (wygrał Kamil Stoch, a Dawid Kubacki był trzeci). Każdy z siedmiu uczestników oddał po dwa skoki konkursowe na skoczni Słowenia K-250. Najlepszy, z wynikiem 350,8 punktu, okazał się 29-letni Łukasz Uramowski z Kielc.

– Gram w Deluxe Ski Jump odkąd ta gra powstała, czyli od około 18 lat. Mam do niej ogromny sentyment. Tym bardziej cieszę się z dzisiejszej wygranej. Dedykuję ją swojej żonie, z którą oczywiście pojedziemy do Planicy na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Jestem bardzo szczęśliwy, bo konkurencja była mocna. Dziś chyba wygrałem opanowaniem i skupieniem, bo naprawdę po kwalifikacjach myślałem, że nie mam szans – przyznał uszczęśliwiony „Lukas”, który pokonał o 6 punktów drugiego „Słowika”. Trzeci w finałowej rozgrywce był „Eco” z łączną liczbą 322,2 punktu.

Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump to oficjalne zawody w kultową grę Deluxe Ski Jump. 22 listopada 2019 r. turniej został zainaugurowany podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Kolejne rozgrywki przeprowadzono w Katowicach, Kielcach, Bielsku-Białej, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i w Zakopanem. W zabawie wzięło udział łącznie 3 000 miłośników skoków narciarskich i fanów gry DSJ.

Z takiej popularności turnieju cieszy się również prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. – Jestem pod wrażeniem umiejętności finalistów, ja najdalej skoczyłem 80 metrów i uważam to za swój spory sukces. Gratuluję umiejętności, a zwycięzcy życzę wspaniałych emocji podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy – przyznał sternik polskiego narciarstwa.

Niezapomniane emocje z Zakopanego

Wszyscy uczestnicy rozgrywek, którzy przyjechali do Zakopanego, by wystąpić w Wielkim Finale, byli pod wrażeniem miejsca i atmosfery towarzyszącej skokom narciarskim na Wielkiej Krokwi. Kibice wspaniale przyjęli finalistów i dali im wiele energii do walki.

– Chciałem się sprawdzić, jak wypadam na tle zawodników innych miast. Uplasowałem się tuż za podium, ale najważniejsza jest zabawa. Dziękuję Fortunie, że mogłem tutaj być i wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu – powiedział czwarty zawodnik finałowej rywalizacji „Salwador 1103”.

Wyniki finału Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump:

  1. Lukas – 350,8 pkt
  2. Słowik – 344,8 pkt
  3. Eco – 322,2 pkt
  4. Salwador 1103 – 313,7 pkt
  5. Kowalsky – 313,1 pkt
  6. Dawidol – 253,1 pkt
  7. Ufer 89 – 175,6 pkt

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fortunadsj.pl

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google