REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Filmy o Jezusie, które musisz obejrzeć!

Filmy o Jezusie
Fot. kadr z filmu "Jezus z Nazaretu"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Na początku przyszłego roku mają ruszyć zdjęcia do kontynuacji kultowej „Pasji” w reżyserii Mela Gibonsa. Jim Caviezel w jednym z wywiadów zapowiedział, że będzie to „największy film wszech czasów”. Z tej okazji przedstawiamy listę filmów o Jezusie Chrystusie, które muszą obejrzeć nie tylko chrześcijanie.

Jezus Chrystus inspiruje miliardy ludzi na całym świecie. Obecnie blisko dwa miliardy osób uważa się za chrześcijan. Na postawie życia, nauczania, śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa nakręcono niezliczoną ilość filmów, zarówno pełnometrażowych produkcji, jak i tych krótkich, animacji, dokumentów czy serialów telewizyjnych. Produkcje te mogą mieć różne podejścia do historii Jezusa i przedstawiać ją z różnych perspektyw. Opierając się na różnych interpretacjach religijnych, historycznych i artystycznych. My przedstawiamy listę tych filmów, które naszym zdaniem warto obejrzeć.

Filmy o Jezusie, które musisz obejrzeć:

  1. „Jezus z Nazaretu” (1977) – Reżyseria: Franco Zeffirelli

Ten film jest często uważany za jedną z najbardziej autentycznych i kompletnych adaptacji życia Jezusa. Skupia się na różnych aspektach jego życia, od narodzin do zmartwychwstania. Jest ceniony za staranność w rekonstrukcji historycznego tła.

  1. „Pasja” (2004) – Reżyseria: Mel Gibson

Film ten skupia się na ostatnich dniach życia Jezusa, zwłaszcza na jego cierpieniu i ukrzyżowaniu. Chociaż film był kontrowersyjny z powodu ekstremalnego przedstawienia przemocy, zdobył uznanie za wizualną moc i oddanie duchowego przesłania.

  1. „Król królów” (1961) – Reżyseria: Nicholas Ray

Ten film, choć nieco starszy, nadal cieszy się uznaniem za staranne przedstawienie kluczowych momentów w życiu Jezusa. Otrzymał pochwały za wartości produkcyjne i aktorską grę.

  1. „Jezus Chrystus Superstar” (1973) – Reżyseria: Norman Jewison

To adaptacja słynnego musicalu, który przedstawia historię życia Jezusa w sposób bardziej współczesny i stylizowany. Film doceniono za innowacyjne podejście do opowieści biblijnej.

  1. „Jezus z Montrealu” (1989) – Reżyseria: Denys Arcand

Chociaż nie jest to typowy film biograficzny, ten film skupia się na grupie aktorów pracujących nad przedstawieniem życia Jezusa, a zarazem odzwierciedla pewne aspekty jego przesłania.

  1. „Maria, Matka Jezusa” (1999) – Reżyseria: Kevin Connor

Dramat biblijny, wyprodukowany dla telewizji, opowiada historię Jezusa oczami Marii, jego matki. Choć nie wszystko co widzimy w filmie jest zapisane w Nowym Testamencie, to obraz podkreśla znaczenie Marii w życiu Jezusa.

  1. „Jezus” (1999) – Reżyseria: Roger Young

Chronologia filmu zakłada kinowe połączenie Czterech Ewangelii z dodatkiem elementów pozabiblijnych, których nie ma w relacjach Nowego Testamentu. Zapewnia przyziemne podejście poprzez skupienie się na ludzkim aspekcie Jezusa.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx