REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Film „Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz” trafia na platformę Netflix

Fot. kadr z filmu "Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Netflix, jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, zapowiada światową premierę filmu „Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz”. Ten nagradzany dokument z Tajlandii, którego reżyserką jest dziennikarka i twórczyni filmów Pailin Wedel, zostanie udostępniony widzom już 15 września.

Film opowiada rozdzierającą serce historię buddyjskich rodziców z Tajlandii. Po śmierci swojej dwuletniej córki Einz, która zmarła z powodu guza mózgu, postanawiają oni zamrozić szczątki dziewczynki. Tym samym Einz staje się najmłodszą osobą na świecie poddaną krioprezerwacji.

Niezwykle poruszyły mnie losy rodziny Einz. Jestem pełna podziwu dla ich poświęcenia oraz dla odwagi, z jaką podjęli tę arcytrudną decyzję. Za wyjątkowy przywilej poczytywałam sobie możliwość towarzyszenia im w najważniejszych momentach ich życia. Ta historia niewiarygodnie poszerzyła moje horyzonty i zmusiła do zadania sobie zasadniczych pytań na temat życia, wiary i miłości. Dotknęła mnie na tysiąc różnych sposobów. Niezmiernie się cieszę, że moje doświadczenie stanie się udziałem widzów na całym świecie dzięki serwisowi Netflix – powiedziała reżyserka i producentka Pailin Wedel.

Z wielką radością dołączamy film „Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz” do naszej rozrastającej się kolekcji nagradzanych dokumentów dostępnych w serwisie Netflix. Tym, co czyni go tak wyjątkowym, jest fakt, że pochodzi z Tajlandii i że zaprezentowana w nim historia została w przejmująco autentyczny sposób opowiedziana przez Pailin i współpracujący z nią zespół utalentowanych tajskich producentów. W pełni przekonuje nas artystyczna wizja Pailin, dlatego cieszymy się, że kreatywnie wykorzystując możliwości twórczej swobody, mogła zaprezentować nam tę uniwersalną historię o bezwarunkowej miłości – powiedział Adam Del Deo, wiceprezes ds. oryginalnych filmów dokumentalnych.

Film „Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz” w reżyserii Pailin Wedel otrzymał szereg międzynarodowych nagród, w tym nagrodę dla najlepszego zagranicznego filmu dokumentalnego na kanadyjskim festiwalu filmów dokumentalnych Hot Docs w 2019 r. Z kolei na festiwalu filmów niezależnych w San Antonio w 2020 r., na którym prezentowano ponad 900 produkcji, dokument Pailin zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego.

Dostępna w serwisie Netflix wersja filmu „Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz” będzie zawierać niepublikowane dotąd materiały pochodzące z archiwum rodziny Einz. Dokument będzie można obejrzeć w 31 językach, przy czym dubbing lub wersja lektorska będą dostępne w wersji portugalskiej (Brazylia), angielskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej (Ameryka Łacińska), polskiej, hiszpańskiej (Hiszpania), tajskiej i tureckiej.

Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz

Einz, dwuletnia dziewczynka z Bangkoku, która umarła z powodu guza mózgu, staje się najmłodszą osobą na świecie poddaną krioprezerwacji. Po jej śmierci rodzina postanawia przechować jej szczątki w amerykańskim laboratorium. Głowa i mózg dziewczynki spoczywają obecnie w zbiorniku w stanie Arizona. Film „Zamrożona nadzieja: Drugie życie Einz” to historia rodziny, która postanowiła pójść tą niekonwencjonalną ścieżką. Ojciec dziewczynki – naukowiec zajmujący się laserami – rozpaczliwie pragnie dać Einz szansę kolejnych narodzin w nowym ciele. To pragnienie zaszczepia też u swojego syna, genialnego 15-letniego Matrixa, który bardzo chce wziąć udział w przywracaniu do życia swojej siostrzyczki. To, co wkrótce odkryje, wstrząśnie jednak niezachwianą wiarą, jaką cała rodzina pokłada w nauce.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx