REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Film „Peter von Kant” François Ozona w kinach już w kwietniu

Film Peter von Kant
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

François Ozon wraca do jednego ze swoich wielkich mistrzów Rainera Wernera Fassbindera. Jego film „Peter von Kant” to zrealizowana w doborowej obsadzie – Denis Ménochet, Isabelle Adjani, Hanna Schygulla – autorska wariacja na temat „Gorzkich łez Petry von Kant” (1972).

Ponad dwadzieścia lat po reżyserskim debiucie opartym na sztuce Rainera Wernera Fassbindera „Kroplach wody na rozpalonych kamieniach” (2000), François Ozon bierze na warsztat kolejne dzieło swojego wielkiego mistrza. Tym razem postanowił przenieść na ekran własną wersję głośnego filmu Fassbindera „Gorzkie łzy Petry von Kant” z 1972 roku.

Ozon do współpracy przy filmie „Peter von Kant” zaprosił gwiazdy europejskiego kina. Są to: Denis Ménochet, Isabelle Adjani oraz Hanna Schygulla, która grała także w oryginale z lat 70-tych. Reżyser stworzył zabawną, ironiczną oraz prowokacyjną opowieść, czyli dokładnie taką, jakiej można się spodziewać po mistrzu francuskiego kina François Ozonie.

Akcja filmu François Ozona rozgrywa się w 1972 roku w Kolonii. Peter (w tej roli nominowany do Cezara Denis Ménochet) to uznany europejski reżyser. Całe dnie spędza w swojej luksusowej rezydencji, pracując nad scenariuszem kolejnej produkcji. Jednym z zawsze mile widzianych gości jest Sidonie (Isabelle Adjani), jego dawna muza, próbująca w ostatnich latach szczęścia w Hollywood.

Tym razem kobieta nie przyszła jednak sama, a towarzyszy jej młody chłopak, którego poznała w trakcie jednej z egzotycznych podróży. Przystojny dwudziestotrzyletni Amir od pierwszej chwili robi na Peterze piorunujące wrażenie.

Bohater zakochuje się bez pamięci w atrakcyjnym młodzieńcu, a relacja między mężczyznami szybko zaczyna wykraczać poza sprawy zawodowe. Świadomy szansy na odmianę swojego losu Amir poczyna sobie coraz pewniej w towarzystwie mentora. Stopniowo zaczyna dominować nad bezradnym w obliczu gwałtownego uczucia Peterem.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx