Przejdź do treści

Festiwal Rzeczy Ostatnie. Pierwszy festiwal przełamujący tabu śmierci

Festiwal Rzeczy Ostatnie
Fot. Michał Pańszczyk

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

O.S.T.R., Abelard Giza, Polskie Znaki, Vito Bambino, Michał Szpak, Meek, Oh Why?, Matylda Damięcka, Klub Komediowy, Dj Kebs – to tylko niektóre gwiazdy festiwalu, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Festiwal Rzeczy Ostatnie startuje ze swoją pierwszą edycją.

Wydarzenie porusza tematy tabu jakimi są odchodzenie, śmierć, strata i żałoba. Koncerty, przedpremierowe, pokazy filmowe i stand-up to wydarzenia, które w dniach 30 października – 1 listopada zagoszczą w nowo otwartej przestrzeni Fabryki Norblina. To wszystko, by oswoić jeden z większych lęków towarzyszących nam od narodzin, aż po… śmierć.

– W życiu pewnych jest tylko kilka rzeczy, a ta ostatnia budzi w nas najwięcej niepokoju. Rzadko zadajemy sobie pytania o to „Co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że to Twój ostatni dzień?”, „Z kim chciałbyś porozmawiać i co po sobie zostawić?” albo „Czy uważasz, że przeżyłeś szczęśliwe życie?” – mówi Patrycja Słomczyńska z Fundacji Fabryki Norblina.

– Chcemy to zrobić poprzez kulturę: pokazy przedpremierowe filmów uznanych twórców związane z tematem, lekkie formy teatralne, stand-up i koncert z udziałem gwiazd. Festiwal Rzeczy Ostatnie to pierwsza tego typu impreza w Polsce, realna alternatywa dla halloweenowych zabaw i tradycyjnych koncertów zaduszkowych. Impreza ważna i potrzebna, gdyż istnieje w tym temacie ogromna luka. Nie ma się czego bać. Zapełnimy ją razem – dodaje Radek Łukasiewicz, jeden z występujących artystów, który także współtworzy festiwal programowo.

Pełen program festiwalu pod tym linkiem.

Festiwal Rzeczy Ostatnie
Festiwal Rzeczy Ostatnie
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx