Festiwal Fama startuje już w piątek!

Fot. mat. prasowy

Fama – w jubileuszowym roku 50. edycji – wyjątkowo przenosi się do sieci. W programie Festiwalu znaleźli się artyści, którzy tworzyli jego historię przez ostatnie dekady. W ramach wydarzenia zobaczymy koncerty m.in. Francisa Tuana, Swiernalisa, INY WEST, Poli Chobot & Adama Barana. Nie zabraknie również spotkań literackich, spektakli teatralnych i rozmów mistrzowskich. Wydarzenie rozpocznie się 21 sierpnia, a wszystkie materiały będą darmowe.

Fama to jeden z najstarszych festiwali artystycznych w Polsce, który ma również charakter edukacyjny. Rokrocznie program Famy to kilkadziesiąt wydarzeń przygotowanych przez młodych twórców pod okiem mentorów. Festiwal ma charakter konkursowy, a pula nagród to zawsze kilkadziesiąt tysięcy złotych.
W tym roku, z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i widzów, Fama wyjątkowo odbędzie online, nie tracąc jednak swojego charakteru i interdyscyplinarności.

Wraz ze znakomitymi twórcami z kręgów muzyki, fotografii, literatury, a także sztuk scenicznych, chcemy niezmiennie dostarczyć widzom mnóstwa wrażeń i zainspirować do działania. Fama zaskakiwała, zaskakuje i zaskakiwać będzie. Wierzymy głęboko, że również tym razem będziemy w stanie pozytywnie zaskoczyć odbiorców Festiwalu. I mimo, że nie na świnoujskiej plaży czy Oflagu, to wszyscy razem spotkamy się w sierpniu – mówi Sławomir Przybył, debiutujący w roli dyrektora programowego.

Fama 2020 – festiwal sztuki i kultury

Fama 2020 – festiwal sztuki i kultury

Program muzyczny, czyli Fama on the road (i nie tylko)

Jednym z ważnych filarów festiwalu jest muzyka. W koncercie inaugurującym festiwal zabrzmią utwory wielokrotnego uczestnika Famy Jana Wołka – wybitnego pieśniarza, kompozytora, tekściarza, ale także poety, malarza i karykaturzysty. To on komponował i pisał teksty m.in. dla Maryli Rodowicz, Ireny Jarockiej, Edyty Geppert czy Zbigniewa Wodeckiego. Pieśni Wołka, w koncercie zatytułowanym „Zamyśliłeś się…”, interpretować będą Renata Przemyk, Fismoll, Oly., oraz Przybył.

Sztuka rozmowy, czyli spotkania z mistrzami

W każdym roku na Famie działa bardzo aktywnie sekcja literacka i cykl „Miejsca Literatury”. Podczas tej edycji organizatorzy udostępniają rozmowy z autorami głośnych i aktualnych publikacji. Wśród gości znaleźli się m. in. Krzysztof Varga, Maciej Jarkowiec, Ewa Winnicka i Wojciech Nowicki. Natomiast w specjalnych dyskusjach „Śladami Mistrzów” wezmą udział uznani twórcy, którzy gościli na Famie przed laty. Wśród gości Artura Rawicza znajdują się, m.in. Joanna Kołaczkowska, Adam Nowak, Tomasz Jachimek czy Henryk Sawka.

ZOBACZ:  Doda zalała się łzami! Wszystko przez swoją fankę

W programie znajdą się także kolejne wirtualne spotkania z muzyką, sztuką oraz teatrem w wykonaniu laureatów otwartych konkursów „Twój projekt na Famie”. Zwycięzcy otrzymali dofinansowanie produkcji swoich projektów na kwotę 20 000 złotych.

Wirtualna Fama – gdzie oglądać?

Wirtualna Fama odbędzie się między 21 a 29 sierpnia 2020 roku. Podczas każdego z dziewięciu festiwalowych dni na kanale Famy na platformie YouTube zaplanowano premierowe emisje zarejestrowanych materiałów oraz transmisje wydarzeń. Strona internetowa: www.fama.org.pl. Youtube: www.youtube.com/festiwalfama.

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn