REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Festiwal FAMA 2023: Finał już dziś! Przed nami wydarzenia specjalne

Festiwal Fama 2023 Finał
Fot. Marta Smerecka/Studio Lepiej

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dziś wieczorem czeka nas koncert finałowy 53. edycji festiwalu FAMA. Poznamy również laureatów tegorocznego festiwalu. Zanim jednak to nastąpi organizatorzy zapraszają na pokaz filmów krótkometrażowych, recital laureata z poprzedniej edycji, spotkanie autorskie z Joanną Ostrowską i koncert przygotowany specjalnie na FAMĘ.

O godz. 13:00 w Miejskim Domu Kultury, ruszą projekcie następujących obrazów: „Słoń” – reż. Mateusz Żegliński; „Podwójne Wiązanie” – reż. Kamil Węgrzyn; „Bajka o początku” – reż. Karolina Gołębiowska; „Świt” – reż. Anna Skoczeń; „Eleuteria” – reż. Rafał Łysak. Będą to ostatnie pokazy konkursowe, od tego momentu jury ma czas na uzgodnienie werdyktu. Ogłoszenie laureatów w poszczególnych sekcjach tuż po Koncercie Finałowym.

O gidzinie godz. 16:00 pojawi się Olek Talkowski, laureat zeszłorocznej edycji festiwalu. Wówczas młody aktor oczarował famową publiczność swoim występem w ramach projektu “Rap Magister”, za który otrzymał nagrodę Trójząb Neptuna. Dziś zobaczymy go w zupełnie nowym programie. Recital ten będzie pierwszym wydarzeniem specjalnym, ale nie ostatnim dziś.

Nieco później niż zwykle, bo o 17:30 Krzysztof Lichtblau zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Miejsca Literatury z Joanną Ostrowską, autorką książki „Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” nagrodzonej w 2022 roku Nike Czytelniczek i Czytelników.

Wieczorem w Hali Basenu Północnego spotkamy się z projektem przygotowanym specjalnie na Famę. „Panoptikum” Tomasza Kalitki to zbiór różnych wpływów oraz inspiracji, które nadają muzyce niezwykłego kolorytu. Ich wielkość przekracza proste zaszufladkowanie w styl, bo właśnie ten wachlarz w muzyce Kalitki można nazwać znakiem rozpoznawczym. To o godz. 20:00.

O 21.00 rozpocznie się Koncert Finałowy Festiwalu FAMA. W tym roku pod tytułem „FAMA gra I Ching”, płytę sprzed 40 lat, która stała się symbolem tegorocznej edycji. W środę doświadczyliśmy niesamowitego koncertu Wojciecha Waglewskiego i Zbigniewa Hołdysa z zespołem pod wodzą Karima Martusewicza.

Dziś legendy polskiego rocka zrobią miejsce przy mikrofonach dla uczestników tegorocznych warsztatów wokalnych prowadzonych przez Magdę Sowul. Z legendarnymi utworami zmierzą się też młodzi muzycy prezentujący się na Famie. Tym razem to oni stanowić będą trzon zespołu stworzonego na Famie przez Karima. Kogo i w którym utworze z płyty „I Ching” usłyszymy? Wszystko wyjaśni się dziś wieczorem.

Program na dziś:

13:00 – Miejski Dom Kultury
Sekcja sztuk wizualnych – pokaz filmów
16:00 – Miejski Dom Kultury
Olek Talkowski Show
17:30 – Galeria Miejsce sztuki44
Miejsca Literatury – Joanna Ostrowska
20:00 – Hala Basenu Północnego
Panoptikum
21:00 – Hala Basenu Północnego
FAMA gra „I Ching” – koncert finałowy

Szczegóły programu znajdują się na: fama.org.pl.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx