FC Barcelona awansuje do ćwierćfinału LM po zwycięstwie z SSC Napoli 3:1

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

FC Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Katalończycy w rewanżowym meczu pokonali SSC Napoli 3:1. Teraz Barça zmierzy się tam z Bayernem Monachium.

Podopieczni Quique Setiena trzykrotnie trafiali do siatki rywala w pierwszej połowie, za sprawą Clémenta Lengleta, Lionela Messiego i Luisa Suareza. Dla piłkarzy Gennaro Gattuso honorowe trafienie zaliczył Lorenzo Insigne. W pierwszym składzie Napoli wyszedł Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik natomiast pojawił się na boisku na ostatnie 10 minut i nawet strzelił gola, ale nie został on uznany.

W pierwszym meczu rozegranym w Napoli padł remis 1:1, dzięki czemu do następnego etapu rozgrywek awansowała FC Barcelona.

„To był pierwszy krok naprzód tak jak chcieliśmy. Teraz można mieć nadzieję, że zagramy mecze z takim samym nastawieniem, jakie zademonstrowaliśmy tutaj” – powiedział po meczu trener Barcelony Quique Setien.

„Zespół zagrał dobrze i zasłużyliśmy na to. Wszyscy rywale, którzy pozostali, są silni, a pozostały tylko skomplikowane mecze. Będzie ciężko dla nas, ale dla Bayernu też. To świetny zespół, ale my też” – dodał Setien.

FC Barcelona – SSC Napoli 3:1 (3:1) (pierwszy mecz 1:1)

Strzelcy: Clément Lenglet 10′, Lionel Messi 23′, Luis Suárez 45′(k.) – Lorenzo Insigne 45′(k.)

FC Barcelona: Marc-André ter Stegen – Nélson Semedo, Gerard Piqué, Clément Lenglet, Jordi Alba – Sergi Roberto, Ivan Rakitić, Frenkie De Jong – Lionel Messi, Luis Suárez (90′ Junior Firpo), Antoine Griezmann (84′ Monchu)

Trener: Quique Setien

SSC Napoli: David Ospina – Giovanni Di Lorenzo, Kalidou Koulibaly, Kostas Manolas, Mário Rui – Diego Demme (46′ Stanislav Lobotka), José Callejón (70′ Matteo Politano), Fabián Ruiz (79′ Elif Ełmas), Piotr Zieliński (70′ Hirving Lozano) – Lorenzo Insigne (79′ Arkadiusz Milik) – Dries Mertens

Trener: Gennaro Gattuso