Przejdź do treści

Ez Mil i Eminem jako „najprawdziwsi”. Posłuchaj numeru „Realest”

Ez Mil Eminem
Fot. Ez Mil YouTube

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ez Mil, 25-letni raper, który niedawno podpisał kontrakt z wytwórniami Shady Records/Aftermath Entertainment/Interscope Records, wypuścił pierwszy utwór jako ich członek. W numerze „Realest” gościnnie udzielił się sam Eminem.

Ez Mil i Eminem we wspólnym numerze? Jeszcze trzy lata temu gdy filipińsko-amerykański raper wypuścił „Panalo (Trap Cariñosa)” mało kto mógł spodziewać się takiej kolaboracji. Ezekiel Miller (prawdziwie imię i nazwisko rapera) 26 lipca podpisał kontrakt z gigantami przemysłu muzycznego. Teraz mamy już pierwszy owoc tej współpracy, a mianowicie utwór „Realest”. Magazyn Billboard i raperzy The Game i Melle Mel dostają w nim od Eminema pstryczka w nos. Założyciel Shady Records dissuje w nim również „Pokolenie Z”.

W ostatnich miesiącach w kilku popularnych amerykańskich podcastach podważano autorytet Eminema i jego wpływ na kulturę hip-hop. The Game powiedział w jednym z nich, że muzyka Eminema nigdy nie jest grana w klubach. Na jego ostatnim albumie wydanym w 2022 roku znalazł się utwór „The Black Slim Shady” w którym Game częściowo zaczepia rapera z Detroit. Melle Mel powiedział natomiast w wywiadzie dla Vlad TV, że kolor skóry Eminema przyczynił się do jego sukcesu i zasugerował, że gdyby był czarnoskóry, to nie zrobiłby takiej kariery.

Eminem odpala się w „Realest”

Eminem w „Realest” rapuje: „My skin color’s still working against me, ’cause second I should be to none. Being white ain’t why they put me at five. It’s why they can’t put me at one” („Mój kolor skóry wciąż działa na moją niekorzyść, ponieważ powinienem być nikim. Bycie białym nie jest powodem, dla którego umieszczają mnie na piątym miejscu (w rankingu najlepszych raperów w historii wg. magazynu Billboard – przyp.). Jest powodem dla którego nie mogą umieścić mnie na miejscu pierwszym”).

Slim Shady odpowiada również Game’owi: „Only reason they still play your shit in the clubs, is ’cause you still perform in ’em” („Jedynym powodem, dla którego nadal grają twoje gówno w klubach, jest to, że nadal w nich występujesz”). Dostaje się również małolatom: „Gen Zers actin’ like rap experts. Zip up your gaps and close your mouths. Bitch you ain’t been on this planet long enough, to tell me how rap’s supposed to sound” (Pokolenie Z zachowuje się jak eksperci od rapu. Zamknijcie usta. Dziwko, nie jesteś na tej planecie wystarczająco długo, żeby mi mówić, jak powinien brzmieć rap”).

Natomiast Melle Mel według Eminema ma zniszczony mózg jakby „uderzył w niego meteoryt”. Eminem doskonale wiedział w którym momencie odpowiedzieć swoim adwersarzom. W branży zrobi się głośno o tym numerze, dzięki czemu również Ez Mil otrzyma uwagę na jaką zasługuje. Jego kolejny projekt DU4LI7Y: REDUX ukaże się już 11 sierpnia.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx