Przejdź do treści

Ewakuacje na planetę Popkultura!

Popkultura Ewakuacje
Fot. kadr z teledysku Popkultura - Ewakuacje

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Warszawski zespół Popkultura powraca z nowym singlem zatytułowanym „Ewakuacje”. Powstał do niego również kosmiczny teledysk.

„Ewakuacje” to piosenka o zerwanej więzi, zamykaniu życiowych rozdziałów i rozpoczęciu wszystkiego od nowa. Nawet jeśli oznacza to ucieczkę w nieznane przestworza! Piosenka brzmi tajemniczo i eksperymentalnie. Oprócz tradycyjnych żywych instrumentów usłyszymy dużo sampli, zabawę autotunem czy legendarne brzmienie fletu shakuhachi.

„Chcieliśmy zrobić coś inaczej niż zawsze. Jest bardzo minimalistycznie, wręcz ascetycznie. Aranżacja jest chłodna, ale pod powierzchnią pulsuje muzyczne tętno. Jeśli miałbym umiejscowić ten utwór w jakiejś muzycznej dekadzie, to mamy tu wszystkiego po trochu. To taki miks lat 80. i 90. w 2024 roku” – mówi Maciek Olbrych, lider Popkultury.

Popkultura zdążyła nas przyzwyczaić do niebanalnych tekstów. Jest tak i tym razem. Osobisty, przepełniony emocjami tekst przykuje waszą uwagę i chwyci Was za serca. Utwór promuje teledysk, w którym muzycy stworzyli swój własny, popkulturowy Wszechświat. Jego reżyserem jest Dawid Krępski, który wcześniej współpracował z zespołem przy klipie do piosenki „SOS Warszawa”.

Popkultura – Ewakuacje:

O samym teledysku muzycy zespołu piszą tak: „Dawid stworzył Popkulturowe Uniwersum stylistycznie nawiązujące do retro komiksów. Przy odrobinie technologii stanęliśmy na naszej czerwonej planecie niczym na gruzowisku dawnych uczuć. A odwagi dodawała nam jaśniejąca nad horyzontem tęcza. Dajcie się porwać w tę kosmiczną podróż!”.

Muzycy potwierdzają, że prace nad nowym albumem wciąż trwają, ale zapowiadają kolejne single i teledyski już niebawem. Czyżby zapowiadało się Popkulturowe lato?

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx