REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Everything Everything prezentują nowy utwór „In Birdsong”

Fot. kadr z teledysku Everything Everything - In Birdsong

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Everything Everything zaprezentowali nowy utwór „In Birdsong”, który miał premierę w Radio1 w audycji Annie Mac. Ten kawałek to pierwsza nowa muzyka od czasu EP-ki „Deeper Sea” z 2018 roku, która ukazała się po ich czwartym albumie „A Fever Dream” z 2017 roku.

To również pierwsze wydawnictwo w ich własnym labelu Infinity Industries. Krążek „A Fever Dream” zadebiutował na #5 miejscu Official UK Albums Chart i był nominowany do nagrody Mercury, a także do dwóch Ivor Novello Awards, co zespół uczcił grając swój największy jak do tej pory koncert jako headliner w londyńskim Alexandra Palace.

„In Birdsong” poszerza niekonwencjonalne poszukiwania dźwięków przez Everything Everything. Po wcześniejszej współpracy z producentami, takimi jak James Ford, Stuart Price czy David Kosten, Everything Everything zaprosili Johna Congletona, aby pomógł w ich najnowszym twórczym przedsięwzięciu. Congleton zdobył nagrodę Grammy za pracę nad albumem St. Vincent, ale współpracował także z Sharon Van Etten, Angel Olsen i Future Islands.

Jonathan Higgs mówi: „In Birdsong” obrazuje, jak by to było, być pierwszym samoświadomym człowiekiem. Natknąłem się na koncepcję psychologa Juliana Jaynesa, Bicameral Mind Theory, ideę, że na pewnym etapie ludzie mieli dwa osobne umysły, po jednym w każdej połowie naszego mózgu i wiadomości lub polecenia były dostarczane przez jeden i odbierane przez drugi. Te „głosy” uważano za boskie. Teoria głosi, że ostateczne połączenie tych dwóch umysłów z dwustronnym ludzkim mózgiem, który mamy teraz, było początkiem świadomości ludzkości. Chciałem jakoś wstawić tę teorię umysłu do piosenki, ponieważ tak bardzo zachwyciłem się tym pomysłem. Odnalazłem w nim odniesienie do życia i świata oraz wszystkich rzeczy, o których piszę piosenki, jak miłość, sex, śmierć czy człowieczeństwo. Nie zamierzaliśmy teraz udostępniać tego utworu, ale w czasie pandemii chcieliśmy reagować na to co się dzieje i „In Birdsong” niespodziewanie okazało się najbardziej odpowiednią piosenką. Śpiew ptaków towarzyszył ludzkiemu życiu, zanim jeszcze byliśmy ludźmi, ale w ostatnim stuleciu został zasłonięty lub wypchnięty z naszego życia. W piosence mówię o słuchaniu śpiewu ptaków i świadomości, że jesteśmy częścią żyjącego świata. Przy mniejszej liczbie samochodów, samolotów i ogólnie mniejszej interwencji człowieka wszyscy mieliśmy możliwość ponownego połączenia się z odradzającą się naturą”.

Utworowi towarzyszy niezwykła oprawa wizualna. Życie w czasie pandemii uniemożliwia kręcenie konwencjonalnego wideo, więc Higgs zamiast tego poświęcił swój czas na naukę animacji komputerowej. Rezultatem jest grafika „In Birdsong”, którą sam stworzył.

Everything Everything – In Birdsong:

Everything Everything – In Birdsong

Debiutancki album Everything Everything „Man Alive” ukazał się w 2010 roku. Ich trzy kolejne albumy – „Arc” (2013), „Get To Heaven” (2015) i „A Fever Dream” (2017) trafiły do pierwszej dziesiątki oficjalnej listy albumów w Wielkiej Brytanii. Zespół był dwukrotnie nominowany do Nagrody Mercury i pięć razy do Ivor Novellos. Chwalili ich Pitchfork, NME, The Guardian i wielu innych.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx