Everything Everything prezentują nowy singiel “Violent Sun”

Fot. kadr z teledysku Everything Everything - Violent Sun

OBSERWUJ NAS:

Everything Everything udostępnili swój nowy singiel i klip “Violent Sun”. Utwór miał premierę w programie Annie Mac jako Hottest Record. To najnowszy utwór zapowiadający piąty album zespołu zatytułowany “Re-Animator”, który ukaże się 11 września.

“Violent Sun” to utwór zamykający nowy album, który, jak mówi frontman grupy, Jonathan Higgs mówi: “Opowiada o przeczuciu, że zbliża się coś strasznego, a ty chcesz zatrzymać czas. To ostatnia piosenka wieczoru i ostatnia piosenka twojego życia. Masz tylko te cztery minuty, więc zrób to!”.

Zespół nakręcił nowe video samodzielnie: korzystając z kamery GoPro, każdy członek zespołu filmował siebie biegnącego przez swoją miejscowość podczas lockdownu. Bliższe spojrzenie ujawnia subtelne odniesienie do traumatycznego momentu w najnowszej historii Everything Everything. W dniu, w którym ogłoszono lockdown, spaliło się miejsce, gdzie zespół przechowywał swój sprzęt w Manchesterze. Everything Everything użyli niektórych spalonych instrumentów w tym klipie. Tak jak poprzednie klipy promujące “Re-Animator”, wizualizacja “Violent Sun” została wyreżyserowana przez Higgsa.

Data wydania albumu “Re-Animator” została przesunięta na 11 września. Zespół skomentował: „Pojawiła się okazja, by stworzyć coś wyjątkowego na premierę albumu, a ze względu na komplikacje związane z pandemią zajmuje to więcej czasu. Nie możemy się doczekać, aż posłuchacie albumu, z którego jesteśmy bardzo dumni!”.

Everything Everything zagrają swoją pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach promocji albumu w marcu 2021 roku.

ZOBACZ:  Shakira i Jennifer Lopez wystąpiły razem na Super Bowl LIV Halftime Show!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x