Everything Everything prezentują nowy singiel „Violent Sun”

Fot. kadr z teledysku Everything Everything - Violent Sun

Everything Everything udostępnili swój nowy singiel i klip „Violent Sun”. Utwór miał premierę w programie Annie Mac jako Hottest Record. To najnowszy utwór zapowiadający piąty album zespołu zatytułowany „Re-Animator”, który ukaże się 11 września.

„Violent Sun” to utwór zamykający nowy album, który, jak mówi frontman grupy, Jonathan Higgs mówi: „Opowiada o przeczuciu, że zbliża się coś strasznego, a ty chcesz zatrzymać czas. To ostatnia piosenka wieczoru i ostatnia piosenka twojego życia. Masz tylko te cztery minuty, więc zrób to!”.

Zespół nakręcił nowe video samodzielnie: korzystając z kamery GoPro, każdy członek zespołu filmował siebie biegnącego przez swoją miejscowość podczas lockdownu. Bliższe spojrzenie ujawnia subtelne odniesienie do traumatycznego momentu w najnowszej historii Everything Everything. W dniu, w którym ogłoszono lockdown, spaliło się miejsce, gdzie zespół przechowywał swój sprzęt w Manchesterze. Everything Everything użyli niektórych spalonych instrumentów w tym klipie. Tak jak poprzednie klipy promujące „Re-Animator”, wizualizacja „Violent Sun” została wyreżyserowana przez Higgsa.

Data wydania albumu „Re-Animator” została przesunięta na 11 września. Zespół skomentował: „Pojawiła się okazja, by stworzyć coś wyjątkowego na premierę albumu, a ze względu na komplikacje związane z pandemią zajmuje to więcej czasu. Nie możemy się doczekać, aż posłuchacie albumu, z którego jesteśmy bardzo dumni!”.

Everything Everything zagrają swoją pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach promocji albumu w marcu 2021 roku.

ZOBACZ:  Nowator - Tequila. Nowy wakacyjny hit?

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx