Eurowizja Junior 2020. 11-letnia Valentina z Francji zwyciężczynią!

Fot. Piętka Mieszko/AKPA

OBSERWUJ NAS:

Tegoroczny finał Eurowizji Junior 2020 był niezwykłym wyzwaniem nie tylko dla dzieci biorących udział w konkursie, ale także dla organizatorów – Telewizji Polskiej oraz Europejskiej Unii Nadawców. Dzięki użyciu nowoczesnej technologii na wirtualnej scenie spotkało się dwunastu młodych i zdolnych artystów z następujących krajów: Białorusi, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Malty, Polski, Serbii, Ukrainy oraz Niemiec.

Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Mimo wyrównanej rywalizacji najwięcej głosów zdobyła reprezentantka Francji, Valentina, która zaśpiewała utwór “J’imagine”. Dziewczynka z muzyką była związana od najmłodszych lat, a jej największa idolką jest Ariana Grande. Na drugim miejscu podium znalazła się dwunastoletnia reprezentantka Kazachstanu, Karakat Bashanova, a na miejscu trzecim Solea Fernandez Moreno z Hiszpanii.

Valentina z Francji wygrała Eurowizję Junior 2020!

Valentina z Francji wygrała Eurowizję Junior 2020!

Polskę reprezentowała Alicja Tracz, która zajęła dziewiąte miejsce. Choć w głosowaniu Polska otrzymała jedynie 44 punkty, to Alicję Tracz od samego początku wspierało duże grono fanów, w którym znalazła się nie tylko Viki Gabor – ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu, ale także Ida Nowakowska-Hendron oraz dziennikarka Agata Konarska.

“Ala jest małą dziewczynką o wielkim głosie. Jej utwór był naprawdę wyjątkowy, ale też zupełnie inny niż Roxi i Viki. Bardzo jej kibicowałam, ale tegoroczny poziom był bardzo wysoki” – powiedziała Ida Nowakowska. “Kibicowałam Ali, ale trzymałam kciuki też za pozostałych wykonawców. Tegoroczne propozycje były bardzo różnorodne. Podobała mi się niezwykle radosna piosenka grupy z Holandii oraz energiczna i żywiołowa Hiszpanka” – dodała Agata Konarska.

Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Podczas tegorocznej Eurowizji Junior na scenie pojawiła się także Alicja Szemplińska, która wykonała utwór “Empires”. Szemplińska mimo, że trzymała kciuki na swoją młodsza koleżankę, to wspierała taże piosenkarkę z Niemiec. “W tym roku poziom był wysoki. W głosie Alicji zakochałam się od momentu, gdy usłyszałam ją w programie “The Voice Kids”. Uważam, że ma ona ogromny talent. Bardzo kibicuję też Susan z Niemcy, którą miałam przyjemność poznać osobiście” – powiedziała Alicja Szemplińska.

Jacek Kurski, Mateusz Szymkowiak Alicja Tracz, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Konkurs Eurowizji Junior 2020 prowadzony przez Idę Nowakowską-Hendron, Małgorzatę Tomaszewską i Rafała Brzozowskiego uświetnił występ wspaniałego trio w postaci Viki Gabor, Roxie Węgiel i gościa specjalnego – zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji w 2019, Holendra, Duncana Laurence’a. Natomiast nad choreografią poszczególnych występów czuwał niezastąpiony Agustin Egurrola. “Możliwość pracy nad eurowizyjną choreografią okazało się dla mnie niezwykłym wyzwaniem. Do współpracy zaprosiłem najlepszych tancerzy. Mam nadzieję, że telewidzowie byli zachwyceni. W tym roku skupiliśmy się na prezentacji zawodów, które każdego dnia zmieniają świat, czyli przede wszystkim ludzi, którzy każdego dnia ciężko pracują, po to byśmy my mogli normalnie funkcjonować. Nauczyciel, lekarz, policjant – te zawody pokazywaliśmy w prezentacjach danych krajów” – powiedział Agustin Egurolla.

Viki Gabor, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Valentina – J’imagine. Piosenka, która wygrała tegoroczny finał Eurowizji Junior:

Na zakończenie dwunastu uczestników konkursu wykonało wspólnie piosenkę finałową “Move The World”, której autorami są Sara Chmiel – Gromala i Gromee.

ZOBACZ:  Lauv z niespodzianką dla fanów! Premiera EP-ki "Without You"
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x