Przejdź do treści

Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga – już na CD

Fot. kadr z klipu Volcano Man

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” to jeden z ostatnich hitów Netfliksa. Komedia wyreżyserowana przez Davida Dobkina (Wedding Crashers) to idealna niespodzianka dla fanów Eurowizji na pierwszy rok bez konkursu. Teraz ścieżka dźwiękowa do filmu dostępna jest już na CD!

W filmie występują między innymi Will Ferrell, Rachel McAdams, Pierce Brosnan, Demi Lovato czy Dan Stevens. Ferrell oraz McAdams wcielają się w duet Fire Saga, który otrzymuje niespotykaną szansę reprezentowania Islandii w największym na świecie konkursie muzycznym.

Ścieżka dźwiękowa do filmu jest już niezwykłym sukcesem – w ciągu pierwszego tygodnia od premiery przesłuchano ją ponad 10 milionów razy! Muzyka z komedii Netfliksa podbiła iTunes w pięciu krajach, a utwór „Húsavík (My Hometown)” znalazł się na liście 200 najpopularniejszych utworów na Spotify w Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Film, jak i pochodzące z niego piosenki, trafiły też w poczucie humoru Islandczyków – „Húsavík (My Hometown)” stał się najpopularniejszym utworem na Spotify w Islandii!

Volcano Man

Prawdziwym internetowym viralem stał się utwór „Jaja Ding Dong”, który można słuchać na YouTube w stworzonych przez użytkowników wersjach 10-godzinnych. Swoją wersję utworu nagrał Daði Freyr – prawdziwy reprezentant Islandii na tegorocznej, odwołanej Eurowizji.

Również jeden z reprezentantów naszego kraju na konkursie – Michał Szpak – stworzył swoją wersję piosenki, którą można usłyszeć w filmie. Michał Szpak przerobił „Volcano Man”, nawiązując do najbardziej legendarnych eurowizyjnych występów, między innymi Edyty Górniak, Lordi, Conchity Wurst czy Abby.

Michał Szpak feat. The Best of Eurovision | Netflix
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google