Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Reprezentacja Polski zremisowała z reprezentacją Hiszpanii 1:1 i wciąż jest w grze na Euro 2020. Bramki w tym meczu strzelali Alvaro Morata i Robert Lewandowski.

Dzięki temu remisowi Biało-Czerwoni zachowali szansę na grę w fazie pucharowej Euro 2020. Na reprezentację Polski czeka jeszcze jeden mecz – ze Szwecją. Pierwsza połowa meczu z Hiszpanią nie napawała nas zbytnio optymizmem. Polacy stworzyli kilka groźnych akcji, które mogły przynieść bramkę, jednak to Hiszpanie przeważali przez większość czasu. W piątej minucie tuż nad poprzeczką uderzył Mateusz Klich. W 35. minucie Robert Lewandowski pięknie podał Karolowi Świderskiemu na piąty metr, jednak ten kopnął nad poprzeczką bramki Unaia Simona. Najlepszą sytuację Biało-Czerwoni mieli w 43. minucie gry. W słupek uderzył Karol Świderski i piłka odbiła się wprost pod nogi „Lewego”, ten z najbliższej odległości trafił w hiszpańskiego bramkarza.

Polska zremisowała z Hiszpanią w swoim drugim meczu na Euro 2020

Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 po bramce Alvaro Moraty, który zdobył bramkę w 25. minucie. Polacy jednak szybko odrobili straty w drugiej połowie. W 54. minucie spotkania pięknym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Kamil Jóźwiak. Walkę w powietrzu z Aymerikiem Laporte wygrał Robert Lewandowski i strzałem głową umieścił piłkę w bramce Hiszpanów.

twitter.com/sport_tvppl

W 59. minucie Jakub Moder w polu karnym nadepnął na stopę Gerarda Moreno. Po skorzystaniu z systemu VAR sędzia Daniele Orsato podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonywał sam Moreno, który trafił w słupek, a następnie niecelnie dobijał Alvaro Morata. Do końca spotkania Hiszpanie mieli przewagę w grze, jednak nie potrafili jej wykorzystać. Polacy grali z kontrataku. Z pewnością obrona naszej reprezentacji mogła przysporzyć niejednego kibica o atak serca. Jednak podopieczni Paulo Sousy do końca dzielnie się bronili i remis stał się faktem. Polska zremisowała z Hiszpanią 1:1.

Hiszpania – Polska 1:1 (1:0)

Strzelcy bramek: Alvaro Morata 25′ – Robert Lewandowski 54′