Euro 2020. Polska przegrywa ze Słowacją 1:2

Euro 2020 Polska przegrywa

OBSERWUJ NAS:

Reprezentacja Polski przegrała w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 ze Słowacją 1:2. Wojciech Szczęsny ustanowił niechlubny rekord, ponieważ jako pierwszy bramkarz w historii Euro strzelił samobójczego gola.

Euro 2020 – Polska przegrywa ze Słowacją! Polacy po raz kolejny na wielkim turnieju nie zaprezentowali się tak dobrze jak w eliminacjach. Słowacy objęli prowadzenie już w 18. minucie. Robert Mak ośmieszył na skrzydle Bereszyńskiego i Jóźwiaka i następnie oddał strzał. Piłka odbiła się od słupka trafiając w plecy Szczęsnego i następnie wpadła do naszej bramki. Wojciech Szczęsny przez to trafienie przeszedł do historii mistrzostw Europy, ponieważ jako pierwszy bramkarz na tej imprezie zaliczył samobójcze trafienie. W pierwszej połowie Słowacy prezentowali lepszą technikę od Polaków i byli bardziej zwinni. Polska w tej części gry nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę rywala.

Euro 2020 – Polska przegrywa ze Słowacją

Druga połowa zaczęła się dla Polaków bardzo dobrze. Już w 33. sekundzie drugiej odsłony gry, Karol Linetty zdobył wyrównującą bramkę.

twitter.com/sport_tvppl | Euro 2020 Polska przegrywa

Niestety to wszystko na co było stać Polaków tego dnia. Mimo tego, że podopieczni Paulo Sousy przez pierwsze kilkanaście minut mocno atakowali bramkę Słowaków, nie potrafi znaleźć do niej drogi. W 62′ minucie Grzegorz Krychowiak otrzymał drugą żółtą kartę i musiał opuścić boisko. Osłabieni Polacy od tego momentu zaczęli grać coraz gorzej. W 69. minucie Milan Škriniar doprowadził do wyniki 2:1 dla Słowacji. Paulo Sousa zareagował w końcówce spotkania przeprowadzając kilka zmian. Polacy mieli kilka okazji na wyrównanie wyniku w doliczonym czasie gry, jednak Martin Dúbravka był zawsze na posterunku. Polska ostatecznie przegrała ze Słowację 1:2 i szanse na wyjście z grupy naszej reprezentacji bardzo zmalały. Teraz czekają nas mecze z Hiszpanią oraz Szwecją.

ZOBACZ:  Liga Narodów UEFA. Hiszpania - Niemcy 6:0!

Polska – Słowacja 1:2 (0:1)

Strzelcy bramek: Karol Linetty 46′ – 18′ Wojciech Szczęsny (og.), Milan Škriniar 69′