Przejdź do treści

Essex: The Whale Hunter ujawniony. To polska gra inspirowana „Moby Dickiem”

Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ultimate Games S.A. ujawniło grę Essex: The Whale Hunter, inspirowany „Moby Dickiem” symulator wielorybnictwa. Jak zapowiadają twórcy, nowy tytuł zaoferuje pełną emocji i realizmu oceaniczną przygodę, a całość zostanie osadzona w XIX-wiecznych realiach wyspy Nantucket i Oceanu Atlantyckiego. Datę premiery ustalono na 2023 r. Essex: The Whale Hunter pojawi się zarówno na PC, jak i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Gra jest tworzona przez polskie studio 3T Games, a wydawcą będzie Ultimate Games S.A. To już kolejny wspólny projekt obu firm (wcześniej zapowiedziany został Smuggler Simulator).

Essex: The Whale Hunter to symulator wielorybnictwa, który będzie koncentrować się na jednoosobowej rozgrywce i pozwoli przeżyć wielką przygodę na otwartych wodach Atlantyku. Gracz wcieli się w kapitana statku wielorybniczego, a rozgrywka obejmie wiele różnych elementów związanych z polowaniem na wieloryby, w tym m.in. potężne i budzące wielki respekt wśród ludzi morza kaszaloty.

Nowy projekt 3T Games i Ultimate Games S.A. jest jedną z bardzo nielicznych gier bezpośrednio nawiązujących do klasyki literatury amerykańskiej. Twórcy tłumaczą, że ich celem jest połączenie fascynującego świata przedstawionego przez Hermana Melville’a w „Moby Dicku” oraz zróżnicowanego i atrakcyjnego gameplay’u.

Essex: Łowca wielorybów – Oficjalny zwiastun:

Essex: Łowca wielorybów – Oficjalny zwiastun

„Essex: The Whale Hunter zabierze graczy w unikalną podróż do nieistniejącej już rzeczywistości. Akcja będzie rozgrywać się przede wszystkim na Atlantyku, ale i na wyspie Nantucket, która była dla XIX-wiecznego wielorybnictwa czymś porównywalnym do tego, czym obecnie dla współczesnej finansjery jest Wall Street. Pracując nad grą, opieramy się głównie na dziele Hermana Melville’a i staramy się też odpowiednio uwzględniać specyficzny charakter tej wielowymiarowej powieści” – mówi CEO 3T Games, Rafał Jelonek.

W Essex: The Whale Hunter gracz stanie przed wieloma wyzwaniami i będzie musiał zacząć od samych podstaw w rodzaju wyboru optymalnej załogi. Dużą rolę pełnić będzie także dbanie o stan statku, a nie zabraknie również kwestii związanych z ekonomią i handlem pozyskanymi surowcami. Do kluczowych elementów rozgrywki należeć mają oczywiście poszukiwania i polowania na wieloryby.

Jak podkreślają twórcy, więcej szczegółowych informacji zostanie ujawnionych w późniejszym czasie.

Essex: The Whale Hunter – główne cechy:

• symulator wielorybnictwa;
• gra inspirowana „Moby Dickiem” Hermana Melville’a;
• polowanie m.in. na kaszaloty i inne wieloryby;
• dobór i zarządzanie załogą;
• dbanie o statek wielorybniczy;
• pozyskiwanie surowców i handel;
• wyspa Nantucket i Ocean Atlantycki.

Premierę Essex: The Whale Hunter zaplanowano wstępnie na 2023 r. Gra trafi na PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Essex: The Whale Hunter (Steam): https://store.steampowered.com/app/1442020/Essex_The_Whale_Hunter/

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx