Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Manchester City pokonał Leeds United 3:1 na Elland Road i utrzymał 5. punktową stratę do pierwszego w tabeli Premier League Arsenalu. Erling Haaland strzelił 2 gole dla „The Citizens” bijąc tym samy rekord swojego ojca.

Manchester City udanie wznowił rozgrywki ligowe po przerwie spowodowanej Mundialem w Katarze. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali na wyjeździe Leeds United 3:1. Pierwszą bramkę dla piłkarzy z Manchesteru zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Rodri. Hiszpan najpierw stworzył świetną sytuację bramkową dla Riyada Mahreza. Strzał z pola karnego Algierczyka obronił Illan Meslier, jednak wybił piłkę wprost pod nogi Rodriego. Ten nie miał problemu, żeby z 6 metrów skierować futbolówkę do siatki. Całą akcję zapoczątkował bardzo aktywny w tym meczu Kevin De Bruyne.

Kolejne dwa gole dla City dołożył Erling Haaland. 22-letni Norweg tym samym pobił rekord swojego ojca. Haaland w swoim 14. meczu w Premier League strzelił już 20 goli, czyli więcej niż jego ojciec Alfie w 181 występach. Ponadto Haaland jest pierwszym zawodnikiem, który osiągnął taki pułap bramkowy w tak małej ilości meczów.

Leeds United FC – Manchester City 1:3 (0:1)

Gole: Pascal Struijk 73′ – Rodri 45+1′, Erling Haaland 51′, 64′