Przejdź do treści

Ennio Morricone nie żyje. Genialny kompozytor zmarł w wieku 91 lat

Ennio Morricone / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ennio Morricone, włoski kompozytor, który skomponował kultową muzykę do takich filmów jak m.in. „Dobry, zły i brzydki”, „Zawodowiec” czy „Misja”, zmarł w wieku 91 lat.

Śmierć kompozytora potwierdził jego prawnik, Giorgio Assumma, który poinformował, że Morricone odszedł z tego świata w poniedziałek w szpitalu w Rzymie. Zagraniczne media, podają informację że Ennio Morricone zmarł z powodu komplikacji po upadku, w którym złamał nogę.

Ennio Morricone nie żyje

Legendarny kompozytor, napisał muzykę do ponad 500 filmów. Znany jako „Maestro”, zaczął tworzyć muzykę już w wieku 6 lat. W swojej karierze zdobył dwa Oscary, kilka nagród Grammy i Złotych Globów, nagrody BAFTA oraz liczne nagrody Davida Di Donatello – najwyższe włoskie wyróżnienia filmowe.

Współpracował z takimi reżyserami jak Quentin Tarantino, Roman Polański czy Brian de Palma, ale najczęściej pracował z nieżyjącym już włoskim reżyserem Sergio Leone, z którym w młodzieńczych latach chodził razem do szkoły.

W styczniu 2019 roku Ennio Morricone w krakowskiej Tauron Arenie świętował z polskimi fanami swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Był to jego ostatni koncert w naszym kraju.

Ennio Morricone najsłynniejsze utwory:

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google