Przejdź do treści

Elite Fighters 2. Jacek Murański i Marcin Najman naruszyli postanowienia umowy

Elite Fighters 2
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Organizacja Elite Fighters opublikowała oświadczenie w sprawie naruszenia postanowień umowy przez Jacka Murańskiego i Marcina Najmana, dotyczące walki wieczoru gali Elite Fighters 2.

Treść brzmi następująco:

Szanowni Państwo, w związku z bardzo licznymi i wysoce niespójnymi informacjami, które od dłuższego czasu (od momentu ogłoszenia naszej walki wieczoru) pojawiają się w Internecie, pragniemy przedstawić stan faktyczny oraz stanowisko Federacji Elite Fighters.

P. Jacek Murański oraz p. Marcin Najman są związani z Federacją Elite Fighters obowiązującą obie strony umową.

P. Jacek Murański (dwie odrębne umowy podpisane na p. Jacka Murańskiego i p. Joannę Murańską – managera poprzez system internetowego uwierzytelnienia Autenti w dniu 12 września 2021, zaliczkę na poczet walki otrzymał 7 października 2021, aneks o zmianie miejsca i daty podpisał w dniu 15 października 2021).

P. Marcin Najman (umowa podpisana notarialnie w Kancelarii Notarialnej Urszula Ozga Notariusz, Roman Ozga Notariusz w Zakopanem przez p. Julitę Najman w dniu 16 września 2021 – w obecności męża p. Marcina Najmana, zaliczkę na poczet walki otrzymał 16 września 2021, aneks o zmianie miejsca i daty podpisał w dniu 12 października 2021). Co istotne, Państwo Najmanowie zawierając z nami aneks – tym samym potwierdzili, że czują się związani umową.

Obaj zawodnicy wielokrotnie z pełną premedytacją naruszyli postanowienia naszych umów, jednocześnie przekazując w mediach informacje niezgodne z prawdą.

P. Marcin Najman podpisał z nami umowę 16 września 2021 wykluczając z II Gali Elite Fighters postać Psychotropa oraz warunkując, że informacje o walce wieczoru możemy do mediów przekazać dopiero w dniu jego gali 29 października 2021. Wykazywał profesjonalizm, o którym zapewniał do momentu, w którym podpisał się z inną federacją, prawdopodobnie z powodów finansowych. Wtedy też dostrzegł wady prawne. Na żadnym etapie nie próbował dojść z nami do porozumienia, jednocześnie prosząc o kolejną zaliczkę „na święta” podczas spotkania aneksującego w Częstochowie.

Jacek Murański i Marcin Najman naruszyli postanowienia umowy

Od razu po ogłoszeniu dementował również jakoby ta walka miała odbyć się w naszej federacji, częstokroć powtarzał nieprawdziwe informacje. Zgodził się na wszystkie warunki, co też podkreślał w wywiadach sprzed 29 października 2021. Trzy dni przed galą MMA VIP 3 (26.10.2021, godzina 23:30) próbował zrezygnować z umowy wysyłając oświadczenie na maila media@elitefighters.tv i MMS na numer telefonu. Odpowiedź z naszej strony nastąpiła w dniu 29 października 2021 przed galą MMA VIP 3, a kolejna korespondencja została skierowana do Zawodnika w dniu 12 listopada 2021 i do dnia dzisiejszego ani p. Marcin Najman, ani też reprezentująca go p. Julita Najman nie ustosunkowali się do niej w żadnej formie.

Co więcej, stanowisko p. Marcina Najmana zmieniało się w czasie. Wspominał m.in. o rzekomych wadach prawnych, o wadach proceduralnych (bez wyjaśnienia, na czym te wady proceduralne miałyby polegać), a nawet o wypowiedzeniu umowy. Niestety, zakwestionowane przez Federację oświadczenie w ogóle nie odnosiło się do takich kategorii, nie zawierało też oświadczenia o wypowiedzeniu umowy. W konsekwencji, umowa nadal obowiązuje obie strony, nie została skutecznie wypowiedziana.

Natomiast p. Jacek Murański zgodnie z ustaleniami (co również pojawiło się w nagranym video promującym walkę wieczoru) zobowiązał się do swojego debiutu w naszej federacji. Podpisując z nami aneks do umowy musiał jednakże już planować debiut w innej organizacji, o czym świadczą m.in. liczne wypowiedzi włodarzy o poznaniu umiejętności Jacka właśnie u nich oraz następujące po sobie miesiąc po miesiącu gale. Również podczas nagrań trailera nie zdradził nam niczym zmiany zamiarów.

W związku z powyższym obaj Zawodnicy otrzymali wezwania do zapłaty kar umownych wynikających z wiążących umów. P. Julita Najman reprezentująca p. Marcina Najmana (6 naruszeń), pp. Joanna i Jacek Murańscy (po 4 naruszenia).

Elite Fighters 2 już w styczniu!

Obaj Zawodnicy doprowadzili do strat finansowych i wizerunkowych naszą Federację. Ze względu na szacunek do naszych Widzów i Fanów, lojalność, uczciwość i wiele innych przesłanek związanych z rzetelnością oraz zasadami poszanowania współpracy biznesowej, walka ta nie ma już prawa odbyć się w naszej Federacji. Nie możemy pozwolić sobie na trzymanie Widzów w niepewności co do jej finalizacji oraz możliwości odwołania w każdej chwili przez jednego z Zawodników. W swoim działaniu nie możemy liczyć jedynie na dobrą wolę dotrzymania warunków umowy przez obu Zawodników, którzy nie respektowali jej postanowień do tej pory. Ze względu na stale narastającą liczbę naruszeń sprawa została przekazana na drogę prawną.

Dlatego też 6 grudnia ogłosimy ostateczną walkę wieczoru II Gali Elite Fighters, a także odkryjemy pozostałą kartę walk. Tego dnia rozpocznie się również sprzedaż biletów.

II Gala Elite Fighters odbędzie się zgodnie z zapowiedziami 29 stycznia 2021 w Arena Gliwice z motywem antycznej Grecji i Rzymu pod hasłem przewodnim „Potępienie niewiernych”.

I Konferencja odbędzie się 9 stycznia, a druga 22 stycznia 2022. Przez cały styczeń odbywać się będą również spotkania online i konfrontacje z naszymi Zawodnikami.

Wydarzenia towarzyszące

Time To Fight – 28.01.2022, 20:00
To gala, która odbędzie się 28 stycznia 2022 na otwartym Youtube kanału Elite Fighters i oczywiście będzie
udostępniana za darmo dla wszystkich zainteresowanych. To system turniejowy będą przepustką do
kolejnych edycji gal Elite Fighters. W każdym zmierzy się 8 mężczyzn i 4 kobiety.

Targi Elite Sports Expo – 29-30.01.2022, 10:00-17:00
Podczas weekendu, w którym odbywać się będą gale Elite Fighters (29-30 stycznia 2022)m organizacja zaprasza do
odwiedzenia targów sportowych związanych ze sztukami walki oraz zdrowym żywieniem. Suplementy,
catering, odzież, sprzęt, trenerzy, ambasadorzy i z pewnością wiele wiele więcej…

PPV II gali Elite Fighters do nabycia: https://ppv.elitefighters.tv/

Bilety do nabycia: Sprzedaż biletów rozpocznie się dnia 6 grudnia 2021, godzina 18:00.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx