REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Elise LeGrow zaprezentowała singiel „Evan”

Fot. kadr z teledysku Elise LeGrow - Evan

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

„Evan” to pierwszy kawałek, zapowiadający nowe wydawnictwo kanadyjskiej artystki – Elise LeGrow, która reprezentuje szeroko pojęty styl zwany ambitious pop!

Do tej pory, wydała debiutancki album – „Playing Chess”, krążek ukazał się w 2018 roku, został odtworzony prawie 2 miliony razy, i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków, bowiem Elise LeGrow zaprezentowała się niczym modernistyczne uosobienie muzycznej fuzji gatunków pochodzących z lat 50-tych i 60-tych! W jej utworach wyraźnie słychać wpływy takich klasyków jak: The Beatles, Ella Fitzgerald czy nawet Britney Spears.

„Pierwszym krokiem jest eksperymentowanie” – uważa Elise LeGrow. „Rzeczywiście, zajęło to sporo czasu, zanim utwór zaczął brzmieć odpowiednio. Rozważaliśmy wiele wariantów. W rezultacie, w „Evan” słyszymy organy Hammonda, połączone z sekcją instrumentów dętych oraz zaprogramowną perkusję… Jest on dość nostalgiczny, ale dzięki temu brzmi nowocześnie. Chciałabym aby tak właśnie brzmiał cały mój album!” – komentuje.

Nowy singel, jest przede wszystkim hołdem dla przyjaciela artystki – tytułowego Evana, który został zastrzelony w wieku 17-stu lat.

Elise LeGrow – Evan:

Elise LeGrow – Evan

„Bardzo trudno było skomponować ten singel… Pięć lat temu, spędzałam czas samotnie grając na gitarze. Zaczęłam śpiewać o Evanie. Proces tworzenia utworu potwornie mi się dłużył…” – wspomina. Elise LeGrow pracę nad kawałkiem „Evan” zakończyła dopiero podczas sesji nagraniowej w Nashville, współpracując z Angelo Petraglią – producentem m.in. Kings Of Leon.

„Nie czuję potrzeby zemsty. Nie pragnę jej. Dla mnie to nie jest osobista vendetta… Ten utwór to akt refleksji po stracie przyjaciela, i chciałabym podzielić się nią z całym światem.” Obecnie, artystka pracuje nad nowym albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google