Przejdź do treści

Elana Toruń ogłosiła upadłość! Klub istniał przez 53 lata

Elana Toruń upadłość
Fot. KPSPORT.PL

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Akcja ratunkowa klubu nie pomogła. Elana Toruń znika z piłkarskiej mapy Polski! III-ligowa drużyna ogłosiła upadłość za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Klub przez problemy finansowe nie przystąpi do rundy wiosennej w drugiej grupie III ligi. – Szanowni Państwo. Z ogromnym smutkiem, zawiadamiamy, że mimo ogromnego zaangażowania naszych zawodników, trenerów, kibiców, właścicieli, pracowników i sympatyków w akcję „Ratujmy Elanę”! , poszukiwania strategicznego inwestora dla Toruńskiego Klubu Sportowego zakończyły się niepowodzeniem. Mimo ogromnego wysiłku wielu osób nie udało nam się znaleźć osoby, czy firmy, która chciałaby nabyć pakiet właścicielski.

Ratując Elanę, przeprowadziliśmy szereg działań naprawczych takich jak redukcja kosztów działalności, czy restrukturyzacja. Pozyskaliśmy 46 lokalnych firm, które stały się sponsorami klubu. Jednak mimo tych działań oraz stałego wsparcia ze strony właścicieli, nie jesteśmy w stanie zapewnić Elanie Toruń płynności finansowej. Dlatego z wielkim bólem, kierując się odpowiedzialnością, by nie pogłębiać i tak trudnej sytuacji finansowej klubu, informujemy o zaprzestaniu kontynuowania uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję #Ratujmy Elanę! Właścicielom, sponsorom, pracownikom i kibicom, bardzo dziękuję za Wasz czas, zaangażowanie, wysiłek i wielkie serce do walki. To był wielki zaszczyt grać z Wami w jednej drużynie. Z serdecznymi pozdrowieniamiZarząd TKP Elana S.A. – tak brzmi oficjalny komunikat klubu.

Elana Toruń rok 2021 zakończyła na 12 miejscu w grupie drugiej III ligi. Największym sukcesem klubu jest dojście do 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 1990/1991.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx