Przejdź do treści

EIHC Christmas Cup: Hokejowa reprezentacja Polski minimalnie przegrała z Francją

EIHC Christmas Cup

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

16 grudnia na lodowisku w Bytomiu rozpoczął się turniej EIHC Christmas Cup. W pierwszym meczu reprezentacja Polski po emocjonującej końcówce przegrała z Francją 2:3. W piątek kadrowicze zmierzą się z Węgrami. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport.

Odmłodzona reprezentacja Polski zmierzyła się z wyżej notowaną drużyną. Pierwsza tercja była wyrównana, ale bramkę zdobył Dylan Fabre. W drugiej tercji aktywny Alan Łyszczarczyk trafił krążkiem w słupek. Coraz bardziej przeważali jednak Francuzi. Pierrick Dube dwukrotnie trafił do siatki. W 43. minucie Damian Tyczyński nie wykorzystał rzutu karnego, uderzył wprost w bramkarza. Premierowa bramka dla naszej reprezentacji padła w 51. minucie. Kapitan Bartosz Ciura podał do Radosława Sawickiego. Pierwszy strzał bramkarz obronił, ale przy dobitce był bezradny. Niecałe trzy minuty później Alan Łyszczarczyk podał do stojącego przy bramce Jakuba Bukowskiego i najlepszy strzelec Polskiej Hokej Ligi świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W ostatnich sekundach trener Robert Kalaber wycofał bramkarza, ale nie udało się wyrównać.

Tempo gry było szybkie, sporo było również walki przy bandach. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Walczyliśmy do końca, ale mamy młody skład i zabrakło zawodnikom doświadczenia – ocenił selekcjoner reprezentacji Polski Robert Kalaber. – Brakowało nam zimnej krwi – dodał Alan Łyszczarczyk.

W piątek Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami. W czwartek Madziarzy spotkali się z Ukrainą. Spotkanie zakończyło się wygraną Węgier 2:1 po dogrywce. Mecz Polska – Węgry rozpocznie się o godz. 19 i będzie transmitowany w TVP Sport.

Rozgrywany na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów turniej EIHC Christmas Cup to kolejny etap przygotowań kadry narodowej do Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 25 kwietnia – 1 maja 2022 roku.

Polska – Francja 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Strzelcy bramek: Sawicki 51′, Bukowski 54′ – Fabre 10′, Dube 21′, 39′

Polska: Zabolotny – Ciura, Jaśkiewicz; Bukowski, Tyczyński, Łyszczarczyk – Górny, Horzelski; Sawicki, Paś, Gościński – Zieliński, Jaworski; Brynkus, Słowakiewicz, Kamiński – Kamienieu, Kostek; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka. Trener: Robert Kalaber

Francja: Papillon – Esipov, Penz; Lolzeau, Colotti, Dube – Coulaud, Pascal; Fabre, Koudri, Daid – Melin, Schmitt; Suire, Guillaume, Mainot – Prissaint, Joubert; Bonnardel, Plagnat, Bruche. Trener: Philippe Bozon