REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Easter Island Heads t-shirts, hoodies – koszulki, bluzy z elementami moai

Easter Island Heads t-shirts
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Kto nie słyszał o posągach moai z Wyspy Wielkanocnej (Easter Island Heads – oryg.)? Miłośnikom sztuki, mody i historii prezentujemy oryginalny projekt inspirowany kultowymi kamiennymi głowami, które znane są całym świecie. Sprawdź możliwe do kupienia koszulki, bluzy, czapki, plecaki, torby czy zeszyty zawierające polecany przez nas projekt!

Wyspa Wielkanocna, znana także jako Rapa Nui, słynie przede wszystkim ze swoich tajemniczych i monumentalnych rzeźb. Kamienne posągi przedstawiają ludzkie głowy i torsy. Są one znane na całym świecie i stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wyspy. Rzeźby te, zwane Moai, mają od 2 do 10 metrów wysokości i ważą od 75 do 150 ton. Choć wszystkie przedstawiają głowy ludzkie, to każda jest unikatowa w swojej formie i wyrazie.

Niewiadomym jest, kiedy dokładnie powstały te rzeźby. Szacuje się jednak, że najstarsze z nich mogą mieć nawet 1000 lat. Jedna z teorii mówi, że Moai stanowią wizerunki przodków, którzy żyli na wyspie w czasach przed przybyciem pierwszych osadników. Inna teoria mówi, że Moai mają symbolizować siłę i moc wodza lub kapłana. Niezależnie od tego, jakie było ich pierwotne znaczenie, dziś Moai stanowią nieodłączny element tożsamości wyspiarzy i jedną z największych atrakcji turystycznych Wyspy Wielkanocnej.

Co to są moai?

Moai to, tak jak przedstawiliśmy wcześniej, monumentalne kamienne rzeźby przedstawiające ludzkie głowy i torsy. Znajdują się na Wyspie Wielkanocnej (Rapa Nui) w południowym Pacyfiku. Rzeźby te są jednymi z najbardziej ikonicznych i tajemniczych dzieł sztuki prehistorycznej. Są wyrzeźbione z tufu wulkanicznego, który jest dostępny na Wyspie Wielkanocnej. Moai różnią się rozmiarem, ale wiele z nich jest bardzo dużych. Największy znany moai, nazwany „Paro”, mierzy około 10 metrów wysokości i waży kilka ton. Moai pozostawiają wiele niewyjaśnionych pytań.

Easter Island Heads t-shirts

Jak ludność Wyspy Wielkanocnej była w stanie stworzyć i przemieszczać te ogromne rzeźby bez zaawansowanych narzędzi? Dlaczego przestano je tworzyć i ustawiać na platformach? Te pytania stanowią część tajemnicy Wyspy Wielkanocnej.

Produkty zawierające projekt „Easter Island Heads” są do kupienia w naszym sklepie na platformie Redbubble

Koszulki i bluzy (t-shirts & hoodies) (i nie tylko!) z motywem Easter Island Heads są dostępne w naszym sklepie na platformie Redbubble. Wyspy te słyną ze swoich charakterystycznych i unikalnych głów. Uznaje się je za jedne z najbardziej tajemniczych i fascynujących na świecie. Koszulki i bluzy z motywem Easter Island Heads mogą być świetnym prezentem dla kogoś, kto uwielbia podróżować lub po prostu interesuje się historią i kulturą tego regionu.

Easter Island Heads

Kto może nosić koszulki, bluzy odnoszące się do kamiennych posągów z Wysp Wielkanocnych?

Koszulki i bluzy z kamiennymi posągami z Wysp Wielkanocnych są świetnym sposobem na wyrażenie siebie i dodanie ciekawego elementu do swojej garderoby.

Odwiedź sklep z projektem inspirowanym moai: Easter Island Heads t-shirts, hoodies, designs.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx