Przejdź do treści

E-sport w mistrzowskim wydaniu znów zawładnie MCK w Katowicach!

E-sport MCK
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny stanie się epicentrum cyfrowej rywalizacji – to właśnie Katowice będą gospodarzem pierwszych mistrzostw e-sportu w Europie w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dla uczestników przewidziano wstęp wolny.

Nie od dziś wiadomo, że Spodek i MCK sportem stoją – tym, który rozgrywa się na boisku, i tym w wirtualnej rzeczywistości. To tutaj odbywają się prestiżowe międzynarodowe turnieje Intel Extreme Masters i to właśnie te obiekty kojarzą się z e-sportem. Tak będzie również i tym razem, ponieważ w terminie od 30 czerwca do 2 lipca br. MCK gościć będzie sportowców i drużyny e-sportowe z całej Europy w ramach rozgrywek w eFootball 2023 i Rocket League. Kategorie Open i Women dla eFootball 2023 oraz Open dla Rocket League na #EGE23 pozwolą sportowcom z całego kontynentu powalczyć o międzynarodowe uznanie.

– Cieszymy się, że możemy zobaczyć e-sport podczas tak prestiżowego wydarzenia, jakim są Igrzyska Europejskie. To kamień milowy w rozwoju e-sportu w Europie – mówi Chris Chan, prezes Global Esports Federation. – To radosne święto młodości, e-sportu i sportu razem wziętych – dodaje.

Oprócz zawodów e-sportowych, #EGE23 obejmie GEFestival – święto e-sportowej kultury, gier, muzyki i rozrywki – oraz GEFcon, czyli globalną konwencję liderów myśli i twórców pomysłów w biznesie, e-sporcie, sporcie i technologii, która będzie okazją do wymiany doświadczeń i uczenia się od najlepszych. Wydarzeniem towarzyszącym jest także dwudniowy kongres OKSE – Central Europe Gaming & E-Careers Congress – najdłużej organizowanej, cyklicznej konferencji poświęconej gamingowi. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

– Jako gospodarz #EGE23 cieszymy się, że po raz kolejny będziemy gościć wydarzenia związane z e-sportem. Takie imprezy mają ogromny potencjał nie tylko dla miasta, ale i całego regionu oraz stają się istotnym przyczynkiem do rozwoju branż kreatywnych związanych z biznesem IT – podsumowuje Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

Ponadto w dniu 28 czerwca, o godzinie 12.00, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa organizatorów. Organizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Esportu (Global Esports Federation) i Europejski Komitet Olimpijski (European Olympic Committees).

Więcej informacji oczywiście na stronie: globalesports.org/ege23.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx