Dziewczyna z pociągu – premiera spektaklu

Dziewczyna z pociągu premiera
Fot. Dariusz Gałązka/AKPA

OBSERWUJ NAS:

“Dziewczyna z pociągu” w reżyserii Cezarego Żaka to kolejna z premier w Och-teatrze, który nawet podczas wakacji nie zwalnia tempa i nadrabia pandemiczne zaległości.

“W lutym zagraliśmy przedstawienie tylko raz – to była zamknięta premiera. Od tego czasu minęło prawie pół roku. Trzeba było wszystko odgrzewać na nowo, a nie jest to łatwy spektakl dla aktorów, ani dla mnie jako reżysera” – powiedział Cezary Żak, który na dobre rozsmakował się w reżyserskim fachu, podobnie jak w Och-Teatrze, z którym współpracuje od lat, zarówno jako reżyser, jak i aktor.

“Cezary Żak to wspaniały reżyser, delikatny i czuły na aktora. Dzięki temu, że sam jest aktorem z ogromnym doświadczeniem, niczego nie narzuca, ale za nami podąża i wspólnie szuka rozwiązań” – przyznała Anna Smołowik, grająca w przedstawieniu Megan Hipwell.

“Dziewczyna z pociągu” to kryminalny thriller na podstawie bestsellerowej powieści Pauli Hawkings oraz filmu w reżyserii Tateźa Taylora, z Emily Blunt w roli głównej. Na deskach Och-Teatru w roli tytułowej zagrała Marta Ścisłowicz. Dziewczyna z pociągu, Rachel Watson, to załamana rozwodem kobieta, która nadużywa alkoholu i snuje fantazje na temat pewnej pary mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka widzi coś, co wywraca jej życie do góry nogami.

Dziewczyna z pociągu – premiera spektaklu

“Lubię grać główne role, ponieważ łatwiej jest wtedy wejść w postać. Oczywiście, kondycyjnie jest to trudne, ale ja należę do aktorek, które lubią się porządnie “ściorać”. Lubię też nowe wyzwania. Rachel Watson jest złożoną psychologicznie postacią. Poznajemy ją w momencie, kiedy jest na granicy wytrzymałości, po wielu nieprzepracowanych traumach i problemach. Zaginięcie Megan Hipwell to moment, od którego moja bohaterka zaczyna podróż w głąb siebie, dojrzewa i konfrontuje się z prawdą, ponieważ do tej pory żyła fikcją” – wyjaśnia Marta Ścisłowicz.

ZOBACZ:  Jakie koła powinien mieć wózek spacerowy – dostosuj je do swoich potrzeb

W obsadzie przedstawienia znaleźli się także: Agata Wątróbska (Anna Watson), Leszek Lichota (Tom Watson), Janusz Chabior (Scott Hipwell), Krzysztof Czeczot (Kamal Abdic), Cezary Żak (Detektyw Gaskill). Premierowa publiczność w Och-Teatrze jak zwykle dopisała. Lipcowy “kryminalny” wieczór spędzili w nim, m.in. Katarzyna Żak, Anita Sokołowska, Beata Kawka, Elżbieta Jarosik, Marcin Hycnar, Tadeusz Chudecki, Krzysztof Zanussi, Tomasz Ciachorowski, Andrzej Deskur, Maria Ciunelis, Katarzyna Kołeczek, Bartłomiej Firlet.

Dziewczyna z pociągu premiera
Cezary Żak, fot. Gałązka/AKPA
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x