Przejdź do treści

Duran Duran prezentuje singiel „Danse Macabre”

Duran Duran Danse Macabre
Duran Duran, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Premiera pierwszego singla Duran Duran „Danse Macabre” zapowiada nowy album zespołu o tym samym tytule.

Duran Duran zapowiedzieli swój 16. studyjny album: „Danse Macabre”, który ukaże się na… tegoroczne Halloween. Płyta pojawi się 27 października nakładem Tape Modern ze wsparciem BMG.

Inspiracją do powstania tego longplay’a był ubiegłoroczny, specjalny występ na żywo, który grupa nakręciła w Las Vegas 31 października. „Danse Macabre” można nazwać ścieżką dźwiękową do ich najlepszej imprezy Halloweenowej w historii. W 13 utworach zespół bawi się formą, łącząc tematyczne covery z nowymi wersjami własnych „upiornych” klasyków.

Tytułowy „Danse Macabre” to pierwszy z trzech premierowych singli. Niespokojna perkusja narzuca rytm, wzmocniony warczącym syntezatorom, a wersety wokalisty, Simona Le Bona walczą o miejsce w wypełnionemu klaskaniem i hipnotycznymi dźwiękami utworze. Nad całością produkcji czuwał, znany z albumu „Paper Gods”, Mr Hudson. W nagraniu udział wziął również były kolega z zespołu gitarzysta Warren Cucciullo.

Duran Duran – Danse Macabre:

O „Danse Macabre”, klawiszowiec Nick Rhodes powiedział: „Ta piosenka celebruje radość i szaleństwo Halloween. To tytułowy utwór z naszego nadchodzącego albumu, który gromadzi niezwykłą mieszankę coverów, przerobionych piosenek Duran Duran i kilku nowych kompozycji. Pomysł zrodził się podczas koncertu, który zagraliśmy w Las Vegas 31 października 2022 roku. Postanowiliśmy wykorzystać ten moment, aby stworzyć wyjątkowe, wyjątkowe wydarzenie. Pokusa wykorzystania wspaniałej gotyckiej wizualizacji z mroczną ścieżką dźwiękową pełną horroru i humoru było po prostu nie do odparcia”.

„Ten wieczór zainspirował nas do dalszych poszukiwań i stworzenia albumu, którego motywem przewodnim było Halloween. Płyta przeszła metamorfozę w czystym, organicznym procesie. Nie tylko powstała szybciej niż cokolwiek innego od czasu naszego debiutanckiego albumu, ale także zaowocowała czymś, czego nikt z nas nie mógł przewidzieć. Emocje, nastrój, styl i postawa zawsze były w sercu DNA Duran Duran. Szukamy światła w ciemności i ciemności w świetle. Czuję, że w jakiś sposób udało nam się uchwycić esencję tego wszystkiego w tym projekcie” – dodał Rhodes.

Simon Le Bon dodaje: „Chodzi o szaloną imprezę Halloween. To ma być dobra zabawa!”. Roger Taylor komentuje: „Mam nadzieję, że wyruszycie z nami w podróż przez ciemniejszą stronę naszych inspiracji do miejsca, w którym jesteśmy w 2023 roku. Być może wyjdziecie z głębszym zrozumieniem, jak Duran Duran dotarł do tego momentu”.

Fani mogą także spodziewać się halloweenowych coverów: „Bury A Friend” Billie Eilish, „Psycho Killer” Talking Heads (feat. Victoria De Angelis z Måneskin), „Paint It Black” Rolling Stones, „Spellbound” Siouxsie and the Banshees, „Supernature” Cerrone i „Ghost Town” The Specials.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx