Duality Games startuje z pierwszą spółką zależną

Duality Games
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Warszawski producent i wydawca gier wideo Duality S.A. objął 40% w spółce Instytut Projektów Specjalnych sp. z o. o. Jest to kolejny istotny krok w rozwoju Duality S.A. na polskim rynku gamedevowym.

Objęciu udziałów towarzyszy również zmiana nazwy Instytutu Projektów Specjalnych, który od teraz funkcjonował będzie jako White Pig Games sp. z o. o. Co istotne, White Pig Games jest deweloperem gry Radiance, wspólnego dzieła Duality i Glob Games Studio, którego premiera zaplanowana jest jeszcze na bieżący rok.

Objęcie udziałów w White Pig Games to dla nas otwarcie się na nowe możliwości produkcyjne, szczególnie biorąc pod uwagę doświadczenie głównego zespołu tego studia – mówi Piotr Strzałkowski, Wiceprezes Zarządu Duality S.A. Jacek Uryś, Mateusz Wiśniewski i Michał Prokopiak to prawdziwi weterani, nie tylko szeroko pojętej sceny około-gamingowej, ale branży kulturowej w ogóle – dodaje.

Radiance – trailer

Jacek Uryś, Prezes White Pig i Lead Programmer studia, znany był w środowisku komputerowym już w 1995 roku, kiedy aktywnie działał na demoscenie związanej z Amigą, a jego produkcjami zainteresowało się legendarne czasopismo Secret Service. To wszechstronnie utalentowany programista z ponad 30-letnim stażem, dla którego tworzenie gier jest bardziej zwieńczeniem drogi zawodowej, niż podjęciem wyzwania. Mateusz Wiśniewski, piastujący stanowisko Lead Graphic Designera, znany jest w środowisku filmowym ze współpracy post-produkcyjnej przy takich obrazach, jak “Rambo – ostatnia krew” czy netfliksowym serialu o Wiedźminie. Game designem zajmie się Michał Prokopiak, znany popularyzator historii, rekonstruktor i Prezes Bractwa Rycerskiego Smocza Kompania, jednej z najstarszych tego typu instytucji w Polsce.

Nawiązanie współpracy z Duality S.A. pozwoli nam na powrót do tego, co od zawsze kochamy, czyli do świata kreatywności i autorskich pomysłów – przyznaje Uryś. Chcemy ponownie zaistnieć w świecie gamingowym, a mamy niezbędne kompetencje i doświadczenie wyniesione z najróżniejszych branż, więc jesteśmy doskonale przygotowani do tego zadania. Ponadto, Duality zaufało nam w kwestii prac nad grą Radiance, co jest dla nas swoistym testem, który zamierzamy zdać celująco – tłumaczy. – Współpraca z Duality na tak głębokim poziomie to nie tylko produkcja gier, ale również wsparcie merytoryczne ze strony bardziej doświadczonych w branży kolegów – dodaje Uryś. Chętnie wykorzystamy wiedzę i sugestie, którymi podzieli się z nami zespół Duality, aby jak najlepiej wykorzystać stojącą przed nami szansę – podsumowuje.

ZOBACZ:  Galowie idą na Rzym. Gallic Wars: Battle Simulator zapowiedziany na PC i NS

Studio White Pig Games pracuje również nad grą Generations i Plane Accident oraz kolejnymi preprodukcjami. Co ciekawe, Plane Accident będzie pewnego rodzaju spin-offem gry Accident od Duality, która spotkała się z pozytywnym odbiorem społeczności graczy i została zauważona dzięki swojemu edukacyjnemu charakterowi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x