Przejdź do treści

Dolina Bogów. Oficjalna premiera filmu z udziałem gwiazd!

Lech Majewski i Joseph Runningfox / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

20 sierpnia, w Cinema City Warszawa Sadyba, odbyła się uroczysta premiera filmu „Dolina Bogów” w reżyserii Lecha Majewskiego.

Lech Majewski to jeden z nielicznych polskich reżyserów, w którego filmach występują gwiazdy światowego kina. W nowym filmie „Dolina Bogów”, który do kin trafi już dziś, 21 sierpnia, będzie można zobaczyć Johna Malkovicha, Josha Hartnetta, Berenice Marlohe, Johna Rhys-Daviesa i Keira Dullea.

Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi – o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią – mówi John Malkovich. Keir Dullea, główny bohater legendarnej „2001 Odysei Kosmicznej”, dodaje: Jego zdolności wykraczają ponad talent zwykłego reżysera – jest tak utalentowaną indywidualnością, że robi to ogromne wrażenie. Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka.

„Dolina Bogów” Lecha Majewskiego („Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Wojaczek”) to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w Valley of the Gods w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara – Jana A.P. Kaczmarka. Zdjęcia do filmu powstawały także w studiach filmowych CeTA we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski.Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge oraz polskie marki – Pako Lorente i Kazar.

Na czwartkowej oficjalnej premierze filmu pojawiło się sporo gwiazd z polskiego show-biznesu, m.in. Andrzej Grabowski, Eva Minge, Joanna Opozda, Antoni Królikowski czy Zbigniew Zamachowski z żoną. Obecny był także sam reżyser – Lech Majewski, niestety z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, na premierze nie pojawiły się amerykańskie gwiazdy filmu.

Dolina Bogów. Gwiazdy na uroczystej premierze filmu

Dolina Bogów – gwiazdy na uroczystej premierze filmu

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również: